Yatırım yapmaya başla!

LC Waikiki 8 Bin Kişiyi İşe Alıyor!

Ekonomik fiyatları ve ürün çeşitliliğiyle her kesime hitap eden ünlü giyim markası LC Waikiki, 2018 yılı içerisinde 8 bin kişiye istihdam sağlayacağını duyurdu.
LC Waikiki 8 Bin Kişiyi İşe Alıyor!

1985 yılında kurulmuş olan LC Waikiki, 38 ülkede faaliyet gösteren bir giyim markası. 833 mağazayla tüketiciye hizmet veren ünlü markanın 42.000 den fazla çalışanı bulunuyor. Kadın, erkek, çocuk ve bebek olmak üzere her yaşa ve her bütçeye hitap eden LCW ürün çeşitliliği açısından da birçok kişinin ilk tercih ettiği adres konumunda. Artan talep doğrultusunda mağaza sayısını artıran marka, aynı zaman alışveriş merkezlerindeki alanlarını da genişletiyor.

Yükselişine hızla devam eden giyim markası LCW şirket yetkilileri yeni mağazaların açılacağını ve işe alımların olacağını bildirdi.

LCW Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, 2017 yılına ilişkin değerlendirmede bulundu. Aynı zamanda önümüzdeki yıl için de hedeflerini paylaşan Küçük, mazağa zincirlerini daha da genişleteceklerini söyledi. Şu anda 469’u Türkiye’de, 364’ü yurt dışında olmak üzere 833 mağazaya sahip olan LCW, 2018 yılında 12 yeni ülkeye giriş yapacaklarını söyledi.

Giyim pazarına ilk kez girecekleri bu ülkeler dahil toplamda 50 ülkeye ulaşmayı amaçladıklarını söyleyen Vahap Küçük, Türkiye’de 30 ve yurt dışında 120 olmak üzere yeni mağaza açmak istediklerini bildirdi.

2017 yılında yurt içinde %18, yurt dışında %60 büyüme kaydeden LCW, gelecek yıl 8 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Ünlü markanın şu an 42 bine yakın çalışanı bulunuyor. Bu rakam 2016 yılında 35 bindi. Ağını gittikçe büyüten LCW, istihdam sağladığı kişi sayısını da artıyor. Bu bağlamda 2018 yılı içerisinde 8 bin kişiye daha iş imkanı sağlayacaklarının bilgisi verildi.

İstanbul merkezli LC Waikiki’nin 833 tane mağazasında poşetten askıya kadar her şeyin ihraç edildiği söylendi.

2017 yılında yurt dışında 96, yurt içinde 41 olmak üzere 137 yeni mağaza açtıklarını belirten Vahap Küçük, açılan her yeni mağazada kullanılan mobilyaların, poşetlerin, askıların ve mankenlerin olmak üzere tüm malzemelerin ihraç edildiğini söyledi. Şirketin 2018 yılı için ihracat hedefi ise 825 milyon dolar olarak açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum