Yatırım yapmaya başla!

Büyüleyici Lazer Gösterileri: Muhtemelen Daha Önce Görmediğiniz Süper GörüntülerLazer ışınları gelişen teknoloji ile beraber son yıllarda fazlasıyla yaygınlaşmayı başarmıştır. Şiddeti son derece yüksek olan bu ışınlar farklı renklerde bulunmaktadır. İzlediğiniz videoda ise lazer ışını ile eşi benzerine az rastlanacak görüntülere tanık oluyorsunuz.

Bir ışık ile yapılabilenleri gördüğünüzde kendinizi bir uzay filminin içinde hissedebilirsiniz. Şiddeti yüksek olan lazer ışığı ile yapılanları izlediğinizde gördüklerinize inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Farklı renklere sahip olan lazer ışınları ile kibritlerin kesilebildiğini görüyorsunuz. Ham maddesi ağaç olan kibritin bir ışın ile bıçak misali kesilmesi izleyenlerin beğenisini kazanıyor.

Karanlık ortamda muhteşem ışık gösterileri de yapılabilen lazer ışınları ile izleyenlere harika bir görsel şölen yaşatabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle beraber, filmlerde gördüğünüz lazer ışınlarını evlerinizde de rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

İçerisinde yanıcı ve basınçlı gaz bulunduran çakmağa tutulan lazer ışığının şiddeti ile çakmağın alev aldığı görülüyor. Bu görüntüden lazer ışığının ne kadar güçlü olduğuna dair bir fikre varmanız mümkün.

Işığın camın yoğunluğu ile orantılı olarak kırılması sayesinde, lazer ışığından da etkileyici görüntüler oluşturulabiliyor. İncecik bir çizgi halinde seyreden lazerin içi sıvı dolu bir camdan kırıldığı görülüyor. Camın etkisi ile o incelikte bir ışığın geniş bir zemine yayılması ile ortaya çıkan görüntüleri izlediğinizde görsel bir şölene tanık oluyorsunuz.

Özel kristalden yapılma bir camın her noktasından farklı renklerde ışık yansıtabildiği videoda göze çarpıyor. 3 farklı renkte lazerin kristalde toplanması ve yansıyan görüntünün aynada toplanması ile adeta gökkuşağını andıran bir görüntü ortaya çıkıyor.

Bir çakmak ve önüne koyulan mum üzerine tutulan ışık, mumdaki yüksek ısının çakmağa iletilmesini sağlıyor. Hızlandırılmış çekimden anlaşılacağı üzere bu işlem sırasında uzun bir süre bekleniyor. Ancak bir noktadan sonra çakmağın üzerinde biriken ısının etkisiyle patlama gerçekleşiyor ve kısa süreli de olsa büyük bir alev ortaya çıkıyor.

Günümüzde çok alanda kullanılan ve eğlence amaçlı da talep gören lazerler, ortaya çıkardıkları görüntüler ile ilgi çekmeyi başarmaktadır. Lazer ışıkları videodaki gibi eğlenceli görüntülere sahne olabildiği gibi, pek çok farklı alanda da önemli bir ışık türü olarak kullanılmaktadır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum