Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lavrov: Batı Rus Dünyasına Topyekün Savaş İlan Etti

Batı'ya yönelik suçlamalarını sürdüren Lavrov, Putin'in politikalarının hem politikacılar hem işletmeler hem de halkın geniş desteğine dayandığını savundu. İşte detaylar;
Lavrov: Batı Rus Dünyasına Topyekün Savaş İlan Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı’nın tüm Rus dünyasına topyekün savaş ilan ettiğini söyledi. Bugün katıldığı bir konseyde Lavrov, Rusya’nın Batı tarafından geçersiz kılınması ile mevcut durumun uzun süre devam edeceğini belirtti.

Batı’nın Rusya’yı engelleme çabalarını dört katına çıkardığını dile getiren Rus Dışişleri Bakanı, Putin’in politikalarını övmesiyle de dikkat çekti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in politikalarının temel siyasi güçler ve önde gelen kamu kuruluşları ile işletmelerinin yanı sıra geniş halk desteğine dayandığı konusunda ısrar etti.
Özünde, ülkede sağlıklı vatansever güçlerin konsolidasyonunun gerçekleştiğini savundu.

Bununla birlikte aktarılan bilgilere göre Lavrov, Batı’ya yönelik silah uyarılarını yineledi. Lavrov Batı’yı, Ukrayna’ya Rus topraklarını vurabilecek silah tedarik etmenin kabul edilemez tırmanışa doğru ciddi bir adım olacağı konusunda uyardı.

RT Arabic’e verdiği demeçte Lavrov, “Batı’yı halihazırda Ukraynalı neo-Nazilerin elleri, bedenleri, beyinleri ile Rusya Federasyonu ile bir vekalet savaşı yürüttükleri konusunda en ciddi şekilde uyardık” dedi.

GCM Yatırım Banner

Ve Batı’nın Ukrayna’ya Rusya’yı vurabilecek silahlar sağlamasının kabul edilemez bir tırmanışa doğru ciddi bir adım olacağını belirtti. “Umarım Batı’daki aklı başında insanlar bunu anlarlar” diyerek endişeleri artırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın