Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Lavrov: Batı Rus Dünyasına Topyekün Savaş İlan Etti

Batı'ya yönelik suçlamalarını sürdüren Lavrov, Putin'in politikalarının hem politikacılar hem işletmeler hem de halkın geniş desteğine dayandığını savundu. İşte detaylar;
Lavrov: Batı Rus Dünyasına Topyekün Savaş İlan Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Batı’nın tüm Rus dünyasına topyekün savaş ilan ettiğini söyledi. Bugün katıldığı bir konseyde Lavrov, Rusya’nın Batı tarafından geçersiz kılınması ile mevcut durumun uzun süre devam edeceğini belirtti.

Batı’nın Rusya’yı engelleme çabalarını dört katına çıkardığını dile getiren Rus Dışişleri Bakanı, Putin’in politikalarını övmesiyle de dikkat çekti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in politikalarının temel siyasi güçler ve önde gelen kamu kuruluşları ile işletmelerinin yanı sıra geniş halk desteğine dayandığı konusunda ısrar etti.
Özünde, ülkede sağlıklı vatansever güçlerin konsolidasyonunun gerçekleştiğini savundu.

Bununla birlikte aktarılan bilgilere göre Lavrov, Batı’ya yönelik silah uyarılarını yineledi. Lavrov Batı’yı, Ukrayna’ya Rus topraklarını vurabilecek silah tedarik etmenin kabul edilemez tırmanışa doğru ciddi bir adım olacağı konusunda uyardı.

RT Arabic’e verdiği demeçte Lavrov, “Batı’yı halihazırda Ukraynalı neo-Nazilerin elleri, bedenleri, beyinleri ile Rusya Federasyonu ile bir vekalet savaşı yürüttükleri konusunda en ciddi şekilde uyardık” dedi.

Ve Batı’nın Ukrayna’ya Rusya’yı vurabilecek silahlar sağlamasının kabul edilemez bir tırmanışa doğru ciddi bir adım olacağını belirtti. “Umarım Batı’daki aklı başında insanlar bunu anlarlar” diyerek endişeleri artırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu