Yatırım yapmaya başla!

Larry Kudlow: Çin’le Son Görüşmeler İyi Gitse de Anlaşmazlığı Çözmek Yıllar Alabilir

Trump’ın ekonomi danışmanı olan Larry Kudlow, Çin’le son görüşmelerin gayet iyi gittiğini söyleyerek ilgi çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Larry Kudlow: Çin’le Son Görüşmeler İyi Gitse de Anlaşmazlığı Çözmek Yıllar Alabilir

Trump’ın ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Çin’le son görüşmelerin çok iyi gittiğini şöyle anlattı: “Önceki gece Steven Mnuchin ve Robert Lighthizer ve Başbakan Yardımcısı Liu He arasındaki telefon görüşmesi çok iyi gitti. Bu önemli.”

Cuma günü CNBC’ye konuşan Larry Kudlow, delege seviyesindeki toplantının bu ay Washington’da devam edeceğini ve Ekim başlarındaki görüşmenin temellerinin ana hatlarıyla belirleneceğini dile getirdi. Bunun çok önemli olduğunu düşündüğünün de üzerini çizdi.

Larry Kudlow, başka bir kaynağa verdiği demeçte mutlak kilit yapısal konular, fikri mülkiyet hırsızlığı, teknolojinin zorla transferi, siber alan, bulutlar, finansal hizmetler dahil her şeyin masada olacağını belirtti.

Larry Kudlow Tüm Konular Masada Olacak Trump’ın Çin’in haksız ticaret uygulamaları nedeniyle Amerikan ekonomisini ve iş gücünü savunmak için “kararlı” olduğunu da ekleyen Kudlow, Bloomberg’in haberine göre ise Soğuk Savaş meselesine değindi. Beyaz Saray’ın üst düzey ekonomi danışmanı, Çin ile olan ticaret savaşının çözülmesinin uzun zaman alabileceğini belirtti ve Soğuk Savaş’la kıyaslayarak Pekin ile uzun süre devam eden bir anlaşmazlık hakkında uyardı.

Risklerin çok yüksek olduğunu ve doğru hareket etmek zorunda olduklarını anlatan Kudlow, anlaşmazlığın 10 yıl sürebileceğine işaret etti.

Larry Kudlow ABD-Çin Anlaşmazlığı Yıllarca Sürebilir Ayrıca bir anlaşma için zamana ilişkin tahmin yapmak istemediğini de açıkça belirtti. Anlaşmazlığı ticaretin temelleri, insan hakları ve ulusal güvenlik gibi konuları içeren geniş kapsamlı olarak tanımlayan Kudlow; “Eski Sovyetler Birliği ile birlikte olmak istediğimiz yere ulaşmak onlarca yıl sürdü” dedi.

Bir gazetecinin Çin’le ticaret anlaşmazlığının halihazırda 18 aydır devam etmesi hakkındaki soruya da; “Büyük tarihsel süreçte, bunun için 18 ayın uzun bir zaman olduğunu sanmıyorum” ifadeleriyle cevap verdi. Mnuchin, Lighthizer ve Liu He’nin arasındaki telefon görüşmesi dahil bir çeşit ilerleme olduğunu söyleyen Kudlow, bununla birlikte 50 ya da 100 yıl sürebilen bir anlaşmazlığın kapsamlı sonuçlarının olduğunu da ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum