Yatırım yapmaya başla!

Kudlow: Bazı CEO’lar Kötü Performansa Bahane Olarak Çin Tarifelerini Gösteriyor

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow, bazı CEO’ların şirketlerinin kötü performanslarına bahane olarak Çin tarifelerini gösterdiğini söyledi.
Kudlow: Bazı CEO’lar Kötü Performansa Bahane Olarak Çin Tarifelerini Gösteriyor

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow, bazı CEO’ların şirketlerinin kötü performanslarına bahane olarak Çin tarifelerini gösterdiğini söyledi. Kudlow, bu şirketlerin adı sorulduğunda örnek vermeyi reddetse de açıklamalarıyla dikkat çekti.

“Buraya gelen ekonomiyle ilgili gayet pozitif ve iyimser olan çok sayıda CEO var” diyen Kudlow, bazı Amerikan şirketlerinin zayıf çeyrek performanslarına gerekçe olarak Çin’in misilleme tarifelerini gösteriyor olabildiklerini söyledi. Bu noktada, PPG Industries ve Fastenal da dahil olmak üzere pek çok sanayi şirketinin, işlerine zarar veren ABD – Çin savaşı hakkında endişelerini dile getirdikleri hatırlatıldı.

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow da söz konusu söylemlere gönderme yapmasıyla dikkat çekti.

Beyaz Saray Ekonomi Konseyi Direktörü Larry Kudlow CEO'lar çin Tarifelerini Mazaret GösteriyorBazı CEO’ların kendi yönetimlerinin üzerini kapatmak için diğer faktörleri suçlamayı sevdiğini kaydeden Kudlow, “buraya gelip ekonomiyle ilgili gayet iyimser olan ve benim ziyaret ettiğim çok sayıda CEO var” diyerek kimlerin savaşı bahane olarak kullandığını söylemeyi reddetti. Ancak JP Morgan CEO’su Jamie Dimon’un iyimserler arasında yer aldığını belirtmekten çekinmedi.

Birkaç gün önce ofisinde olduğunu söylediği Jamie Dimon’u iyimser sözleriyle tanımlayan Kudlow, Tim Cook için de benzer açıklamalarda bulundu.

Larry Kudlow Jamie Dimon ve Tim Cook Ekonomi Hakkında İyimserApple CEO’su Tim Cook’un da iyimser olduğunu dile getiren Larry Kudlow; “Cook bizimle sürekli temas halinde” diyerek daha bir dizi isim verebileceğini aktardı. İlgili haberde ayrıca Larry Kudlow’un Trump yönetimine katılmadan önce bir CNBC katılımcısı ve Wall Street ekonomisti olduğu hatırlatıldı. Ayriyeten Kudlow’un geçtiğimiz gün Trump’ın FED eleştirileri ile ilgili açıklamasında; “Başkan FED’in bağımsız olduğu gerçeğine saygılı” dediği belirtildi.

FED’in bağımsız olduğunu dile getiren Kudlow, Trump’ın FED’e politika dikte etmediğinin üzerini çizmişti.

Larry Kudlow Trump FED Yorumu FED’in ultra gevşek politikasından normalleşmeye doğru ilerlediğini kaydeden Kudlow, ekonomik büyümenin enflasyona neden olması için bir sebebin bulunmadığını bildirmişti.

Ayrıca kendisi bu hafta ABD piyasalarında yaşanan düşüşle ilgili Çarşamba gübü ABD piyasalarındaki düşüşle ilgili; “bunlar boğa piyasasında normal durumlar, ekonomik değerler mükemmel, eğer piyasalara güven veren güçlü bir ekonominiz varsa bu tür düzeltmeler gelir ve geçer” sözlerini kullanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum