Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Laos Hükümeti Altı Şirkete Kripto Para Madenciliği İzni Verdi

Ülkede 2018'de kripto para ticareti yasaklanmıştı.
Laos Hükümeti Altı Şirkete Kripto Para Madenciliği İzni Verdi

Kripto para madenciliği artan Çin baskısı sonrası dünyanın farklı bölgelerinde şekillenmeye devam ediyor. Son olarak Laos hükümeti bir pilot programının bir parçası olarak ülkedeki kripto para madenciliği başlatmak için altı şirkete izin verdi.

Rapora göre, Laos kripto para birimleriyle ilgili düzenleme için bir taslak hazırlığı içerisinde. Birkaç bakanlık bir danışma belgesi üzerinde çalışacak ve bulgularını 16-17 Eylül’deki bir toplantıda başbakan ve başbakan yardımcısına sunacak.

Madencilik yetkisi alan şirketlerin, Wap Data Technology Laos, Phongsubthavy Road & Bridge Construction, Sisaket Construction, Boupha Road-Bridge Design Survey, Joint Development Bank ve Phousy Group olduğu açıklandı.

Çin’den gelen madencilik göçü, Asya ve ötesindeki diğer ülkeler için yeni fırsatlar yaratıyor. Laos, 2018’de kriptoyu yasaklayan bir bildiri yayınlamış ve geçtiğimiz ay bu tutumunun arkasında olduğunu belirtmişti.

Dünya Bankası verilerine göre Laos, 2020 itibariyle kişi başına düşen GSYİH’sı 2.630 dolar ile bölgedeki en küçük ve en fakir ülkelerden biri konumunda. Ülke, Mekong Nehri üzerinde onlarca hidroelektrik baraj inşa ederek, Güneydoğu Asya’nın enerji merkezi olmayı amaçlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum