Yatırım yapmaya başla!

Land Rover Cephesinde Lüks Sedan Model için Kıpırdanmalar Başladı!

Dünyanın en iyi SUV araçlarını yapan Land Rover, Jaguar ile ortak bir lüks sedan araç yapımına giriyor. İşte detaylar...
Land Rover Cephesinde Lüks Sedan Model için Kıpırdanmalar Başladı!

Geçtiğimiz yıllara şöyle bir baktığımızda; tarihi sadece spor araba yapımına dayanan firmalar birer birer ilgi alanlarını değiştirdi. Sanırım bu ilk adım da Porsche’den geldi. Cayanne SUV modeli ile 4×4 grubuna dahil olduktan sonra, Panamera ile de lüks sedan grubuna dahil olmuştu. Daha sonra ne oldu? İtalyan Lamborghini 4×4 segmentine, hatta şu aralar çıkışı beklenen Urus SUV‘unu tanıttı.

Yeni aldığımız haberlere göre de Jaguar-Land Rover premium sınıf için dört kapılı bir sedan için çalışmalara başladığını duyduk. Bence 4×4 alanda, Range Rover tarihine şöyle bir baktığımız zaman keşke çizgisinden çıkmasa demek geliyor insanın içinden. Land Rover’ın çıkması muhtemel lüks sedanını, Jaguar XJ’nin alt yapısında geliştirilecek. Çizimlere baktığımızda, ortaya Velar ruhunu almış bir otomobil çıkıyor.

Kleber Silvia tasarımcısı tarafından oluşturulan yeni Land Rover sınıfı, sedan Jaguar XE’den de bir takım grafikler alındığını görüyoruz.

AWD çekiş sisteminin olacağı sedanı sanırız, düşünce olarak Mercedes S ve Lexus LS lükslüğünde imal edilmesi bekleniyor.

Yeni premium sedanın full elektrikli bir motorla düşünülüyor. Ve menzilinin 450 ile 500 km arasında olması bekleniyor. Çünkü Jaguar F1 E’ye fazlasıyla yatırım yaptı.

Peki Land Rover dünyaya nam salmış 4×4 araçlarından sonra sedan bir araba üretmeli mi? Burada ikilem bir durum oluyor. Bize kalırsa çizgisinden çıkmaması daha iyi olur ancak üretmek istediği sedan model de en iyi kalitede Amiral sınıfta söz sahibi olabilir.

2019 yılı için olan bu planlar, gerçekleşecek mi göreceğiz! Çıkışı ile her detayı sizlerle anbean paylaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum