Yatırım yapmaya başla!

Land Rover Jaguar SVO ile Discovery 5’i SVX’e Dönüştürdü!

Jaguar'ın güçlendirme birimi SVO, bu seferki mühendislik yeteneklerini Land Rover Discovery 5'e aktardı. İşte Discovery SVX...
Land Rover Jaguar SVO ile Discovery 5’i SVX’e Dönüştürdü!

Sizlere ilk önce “SVO” hakkında bilgi vermek istiyoruz. SVO(special vehicle operation), Jaguar’ın İngiltere merkezli uzman 200 kişilik ekiple çalışan, Land Rover ve Jaguar marka araçların güç ve stil operasyonlarını yürüttüğü yerdir. Hatırlarsanız önceden sizler için paylaştığımız markanın en güçlüsü Jaguar XE Project 8‘in de doğuş yeridir. SVO’nun şimdiki eseri ise arazinin sportif genci Discovery 5! Markasının arazi bekçisine agresif dokunuşlar gerçekten fena ötesi olmuş.

SVO Disko’nun tarzı Camel Trophy ve Paris Dakar araçlarının arasında olmuş. Takviye ekipmanlar direk olarak onu gösteriyor. SVO’nun gurur kaynağı olabilecek bu 4×4 SUV, serinin en güçlüsü olarak da lanse ediliyor. Yetenek kısmında olmasa bile motor ünitelerinin değişik kalibrasyonları ile olağan supercharged’dan en sağlam güçler alınmış.

SVO Discovery, yol dışı alanlara en iyi adapte olacak şekilde farklılaştırılmış.

Genişleyen tamponlar ile difüzörün turuncu parçalı koruması, aynı zamanda vinç saklama görevinde de bulunuyor.

Discovery’ye yapılan Hidrolik Aktif Roll Kontrol sistemi ile ağır tehlikeli off road koşullarında oldukça dengeleyici sistem dahil edilmiş.

SVO Discovery’nin standart havalı süspansiyonu yerine, daha gelişmiş ve yükseltilmiş havalı süspansiyon sistemi düşünmüş.

SVO’nun araziye yönelik çalışmalarını arka kilitleme diferansiyeli, Hill Descent ve elektronik çekiş kontrol gibi spesifik off road sistemleri eklemiş.

Goodyear’dan gelen Wrangler Serisi 20″ pençeleriyle Disko SVX’in engelleri aşmak çocuk oyuncağı olacaktır.

Ekstralarla dolu Discovery SVX, arka kısmında da hangi amaca yönelik olduğunu belli ediyor.

Amacı ağır araziyi kolaylaştırmak olan SVX’in, ön kısımda olduğu gibi arka tampona da çeki demiri ilavesi yapılmış.

Discovery SVX’in iç mekanı da dış yapısına uygun renk ve döşemelerle yapılmış. En belirgin olanı SVX logolu koltukları.

Discovery’in multi medya ekran ve diğer öğelerinde değişim yapılmamış.

Discovery SVX’in kalbine muazzam güçlerde bir 5.0L Supercharged yerleştirilmiş.

Motordan alınan 525 hp güç ve 461 nm tork, yukarıda anlattığımız off road donanımları ile neler yapabilir, siz düşünün!

SVX Discovery‘in dış yapısı bile her şeye anlatmaya yetmiş. Ağır araziye yönelik inşa edilen bu 4×4’ün detaylandırma çalışmaları gerçekten özel. Jaguar’un ağırlıklı olarak güç tarafını halleden SVO, Land Rover SUV’un olabilecek en güzel halini ortaya koymayı başarmış.

Dünyaca kabul görmüş yetenek ve sağlamlığıyla anılan bir şeyin üstüne “dahasını” yapmak kolay iş değil. Ama fazlasıyla başarılmış!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum