Yatırım yapmaya başla!

Land Rover Discovery’nin Son Teknoloji Acil Kurtarma Aracına Dönüşümü!

Land Rover'ın SVO birimi, dünyanın en gelişmiş acil müdahale aracı Discovery'i inşa etti.
Land Rover Discovery’nin Son Teknoloji Acil Kurtarma Aracına Dönüşümü!

Üzerinde ışıklar veya çıkartmalar olmasa da Discovery zaten bir kurtarıcı değil mi? Arazi yeteneklerinin sorgulanamadığı ve ormanların vazgeçilmez araçları Land Rover’lar, SUV ismini hakeden markaların başında gelmektedir. Kızıl Haç acil müdahale için bir defaya mahsus imal edilmiş Disko, içinde sağlam teknolojiler barındırıyor.

Geçtiğimiz senelerde İngiliz marka yine “Rescue Vehicle” adı altında Project Hero Concept’i insanlara göstermişti. Devamı niteliğindeki bu çalışma ekstra özelliklerle beslenmiş.

Hayat kurtarmak için tasarlanan Discovery, tüm zorlu yol şartlarına göğüs gerebilir!

Land Rover acil kurtarma aracının dış kısmında neler yapılmış onu inceleyelim. Discovery’nin standartlarıyla fazla oynamadan, ön tampona yerleştirilen anten, Led aydınlatmalar ve belirtici ışıkları görüyoruz.

Arazi aracına giydirilen yeni kıyafetiyle acil müdahale personeline dahil edilmiş.

Kızıl Haç aracı, kendi renklerinde boyanmış. Belki bir sedye belki de başka bir yük taşınması için yerleştirilen tavan portunda şerit Led, dörtlü anten ve uydu alıcısı bulunuyor.

Süper Disko, felaketlerde insanları iletişimle kurtarabilen bir komuta merkezine dönüştürülmüş.

İçeresindeki mekanizmanın son teknoloji ve çok pahalı olduğunu öğrendik. Tesisatının içerisinde uzun menzilli görüntüleme yapabilen termal görüşe sahip kamera, sekiz rotorlu drone bulunuyor.

Discovery ile beraber gitme yeteneğine sahip drone de sağlam özellikler besliyor.

Denilenile göre süper mini hava taşıtı 440 metre uzaklıktan bir insanın görüntüsünü alabildiği gibi, 1.000 metre yükseklikten yolladığı görüntüler çok net şekilde izlenebiliyormuş.

Operasyon Genel Müdürü Michael van der Sande, aracı hakkında konuştu.

Sande, ““1954’ten itibaren işbirliği yapmaya başladığımız Kızıl Haç’ın afet müdahalesini iyileştirmek ve sonuçta hayatları kurtarmaya yardımcı olmak amacımız oldu. Geçtiğimiz 18 ay boyunca mühendislerimiz, Land Rover’ın teknolojisini ve yeteneklerini bölgedeki Kızıl Haç’ın gereksinimlerine karşı benzersiz bir çözüm yaratmak için kullanan Avusturyalı Kızıl Haç’taki acil müdahale ekibi ile yakın bir şekilde çalıştılar.” dedi.

Kızıl Haç Land Rover’ı dizel motorla besleniyor.

3.0L hacimli dizel, 258 ps güç ve 600 nm tork üretebiliyor. V6 dizel sayesinde Disko 8.1 saniyede hızlanabiliyor. Maksimum da 209 km/h’ye kadar çıkabiliyor.

Kısaca Discovery sorunsuz ve hızlı şekilde yardıma ihtiyaç duyan kişilerin yanına gidebilir. Karmaşık ve tehlikeli görevlere hazırlanan Land Rover’dan bir tane daha olur mu veya böyle bir yapı gerçek kurtarma ekibine dahil edilecek mi bir bilgimiz yok. Tek bildiğimiz donanımları harika. Peki ya sizce?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum