Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Land Rover, Araç Teknolojilerinde Güvenilirliği Artırmak için Kolları Sıvıyor!

Land Rover, son nesil araçlara verilen teknolojiler için biraz endişeli olduğunu söyledi!

Yeni nesil Defender ile Frankfurt Otomobil Fuarı kapılarını aralayan Land Rover, araçların güvenilirlik boyutlarının eksik ve bunun endişe verici olduğunu söyledi. İngiliz şirketin açtığı konu başlığı gelişen teknoloji altında araçların sürekli olarak daha fazla elektronik unsurlarla üretilmesi. Mekanik kavramın azaldığı yeni nesil araçlarda, yönetim bir bilgisayarın eline verilerek, güvenlik kısmında da etkin rol oynuyor.

Land Rover’da bunun ne kadar güvenilir olduğunu sorguluyor. Güvenlik konusunda markanın çalışmalarını yabana atamayız. Çıkartmak istediği bir kapsülle, otonom araçlara insanların mimik hareketlerini ezberleteceğini söylenmişti. Odak noktasını elektroniğin araçlarda güvenirliğine veren şirket, farklı eğitim programları başlatacağını bildirdi. İşte detaylar;

Marka mühendislik bölümü müdürü Nick Rogers, gelişim hakkında konuştu.

Yönetici, elektrik sistemlerinin güvenirliğini sağlamak için yoğun bir çalışma programına girdiklerini söyledi. Rogers, “Beş yıl önce bize nasıl baktığımızdan ve bugün nasıl olduğumuzdan, dünyadaki hiçbir şeye benzemiyor. Ağ tasarımından yazılım mühendisliğine kadar bir eğitim programı geliştirdik. Tüm liderlik için yönetim ekibinin tamamını eğiten tam bir eğitim programı yürüttük.” dedi.

Car Advice‘ye verdiği röportajda konuşmasına devam eden Nick Rogers, “Biz güvenilirliği takıntı haline getirdik. Şu anda çalıştığımız tüm otomobiller veri kaydı, her cihaz vericisi ve devam eden her şey. Yolculuktayız, bir sabah uyanmıyorsunuz ve her şey mükemmel. JD Power’da en gelişmiş marka biziz. Konumumuzdan memnun değiliz ama değişmek için bir saplantıyla hareket ediyoruz ve biraz zaman alacak.” dedi.

Defender’ın lansmanında geçen konuşmada; yeni nesil aracın eskisine göre çok daha üstün olduğu ve ileri teknoloji ile beslendiği aktarıldı. Land Rover’ın bir şüphesi var o da, Havadan Yazılım güncellemelerini destekleyen yeni Land Rover Elektronik Araç Mimarisi (EVA 2.0)nin ilk kez kullanıldığı.

Sistemin memnuniyetle karşılandığı söylense de İngilizler bazı sorunlarında beraberinde geleceğine inanıyorlar. O yüzden de sistem tamamlanmış olsa dahi, üzerinde çalışmaya devam ettiklerini söylediler. Elektrik, otonom ve yazılım kısmında Land Rover her şey kusursuz olana kadar, son sürat geliştirmeye devam edeceğe benziyor…

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle