Paylaşım

Land Rover 2018’de İlk Plug in Hibrit Range Rover Sport PHEV’i Çıkartıyor!


 

Land Rover, 2018 planlarında PHEV hibrit motoru, akıllı beyin kullanarak bizlere suncak. İşte detaylar...

Jaguar-Lan Rover, 2018 yılı güncellenecekler listesine hibrit motoru da kattığını öğrendik. Ne için olduğunu bilemiyorum ancak elektrik dünyasına almış başını gidiyorken, İngiliz markaların bir süredir “dünyada ne oluyor?” tarzı bekleyişini anlamış değildim. Demek ki vakti zamanı varmış.

Land Rover aynı zamanda konforun ve off roadun zirvesi bir SUV’u prize takacak. İngiliz markanın PHEV teknolojisi altında sunacağı plug-in hibridin mantık kümeleri aynı. Toyota’nın Synrgy Drive mantığındaki “boşa çıkan enerjiyi geri al devam et ” sistemleri Land Rover tarafında da uygulanacak.

Yeni PHEV motor, Sport’un 300 hp’lik standart motoru üzerinden hareket edilecek. 85 kW güç üreten elektrik motoru tam olarak şanzımana yerleştirildi.

13.1 kWh’lik lityum piller ise Range Rover Sport’un alt kısmına şasi üzerine konumlandırıldı.

Elektrik ve benzin motor kombininden çıkan 404 hp ve 473 nm torkluk bir değer sunuluyor.

Performans değerlerinde 6.3 sn kalkış ve sadece elektrik motorla yapılabilen 31 km menzil değerleri var.

Şarj edilebilir pilleri doldurmak için Sport’un ızgara kısmına gelip, gizlenmiş Land Rover armasını açarak prizi bağlıyorsunuz. Hibrit motorla gelen Range Rover Sport‘un akıllı olduğu kısımlara geldiğimizde; standart sürüş mod, EV mod ve paralel hibrit mod gibi 3 farklı şekilde kullanım sağlanıyor. Şarj etme süreleri 2.5 ile 7 saat arasında sizin priz gücünüze göre değişiyor.

Bu mod seçeneklerini “KAYDET” özelliğinden aracınıza tanıtıyorsanız. Mesela şehir içi kullanımını kayıt altına aldırttınız. Sport, navigasyon üzerinden trafik alanına giriş yaptığını anlıyor ve otomatik olarak en iyi verim sağlayacak moda geçiyor. İşte bu zeka dolu sisteme “Tahmin Edici Enerji Optimizasyonu” denilmiş. İşte her zaman dediğim gibi, kalite seviyeniz ne kadar yükseklerde geziyorsa, sunacağınız ürünlerin özellikleri de böyle “beyin” varmış tarzında oluyor…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın