Yatırım yapmaya başla!

Lana Del Rey İsrail Konserini İptal Ettiğini Açıkladı!

Elizabeth Woolridge "Lizzy" Grant, sahne adıyla Lana Del Rey aldığı geri tepkiler sonrasında İsrail konserini iptal etti. Detaylar aşağıda;
Lana Del Rey İsrail Konserini İptal Ettiğini Açıkladı!

Amerikalı ünlü müzisyen Lana Del Rey, Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi’nin başlattığı kampanya sonrasında aldığı tepkiler nedeniyle İsrail konserini iptal etti. Normal şartlarda 7 Eylül’de gerçekleşmesi gereken konseri iptal ettiğini Twitter hesabından duyuran sanatçı, bunun nedeninin tüm hayranlarına eşit davranmak istemesi olduğunu söyledi.

“Benim için hem İsrail’de hem de Filistin’de konser vermek ve tüm hayranlarıma eşit davranmak önemli” diyen Lana Del Rey, hem İsrailli hem de Filistinli hayranlarına konser verebileceği zamana kadar Meteor Festival’deki konserini ertelediğini dile getirdi.

Bu noktada, Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi’nin başlattığı kampanya sonrasında aldığı geri dönüşlerin sanatçı için en büyük etken olduğu söylendi.

Çünkü Lana Del Rey, geçtiğimiz aylarda Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi’nin çağrısına yanıt olarak, İsrail’e karşı politik bir tavrının olmadığını söylemişti. İsrail’de konser verecek olmasını eleştirenlere de gayet makul bir yanıt vermişti.

Müziğin evrenselliğinden ve insanları bir araya getirişinden bahseden sanatçı, konseri İsrail’deki çocuklara ulaşmak ve olumlu bir enerji yaratmak için kabul ettiğini açıklamıştı.

Lana Del Rey İsrail Konserini İptal Ettiİlaveten, 19 Ağustos’ta yaptığı açıklamada İsrail’deki festivale katılma kararını savunarak, orada konser vermesinin ülkenin politikalarını savunmak anlamına gelmediğini vurgulamıştı. Fakat dün kararını değiştirerek İsrail’deki konserini iptal ettiğini duyurdu.

BDS hareketi bünyesindeki PACBI (İsrail’e Akademik ve Kültürel Boykot için Filistin Kampanyası) ise Del Rey’in kararından dolayı müteşekkir olduğunu belirten bir mesaj yayınladı.

BDS Çağrılarına Cevap Veren Lana Del Rey Konserini İptal EttiBurada, birçok sanatçının şimdiye dek boykot kapsamında İsrail’deki programlarını iptal ettiği hatırlatıldı. Örneğin; Lorde ile Radiohead’e de benzer çağrılarda bulunulmuştu. Yeni Zelendalı şarkıcı 2018 yazında gerçekleştireceği konserini iptal ederek aktivistlerin sesine kulak vermiş, Roger Waters, Lauryn Hill ve Elvis Costello gibi BDS’nin çağrılarını dinlemişti. Fakat Radiohead İsrail’de konser verme kararını devam ettirmiş ve bu olay ortalığı epey karıştırmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum