Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Yeni Sedan Modelini 2022 için Hazırlıyor!

Lamborghini yeni sedan modelinin hazırlıklarına başladı. En agresif sedan olma hayalleriyle işe koyulan İtalyan firma, sanırız 4 kapılı dünyasında hızı ve lüksü aynı anda temsil eden bir model olacak. İşte detaylar...
Lamborghini Yeni Sedan Modelini 2022 için Hazırlıyor!

Lamborghini’nin de dahil olmasıyla artık otomobil kavramları tamamen değişti. İlk olarak Porsche’nin başlattığı farklı segmente geçiş, Rolls Royce ve devamında Lamborghini‘de bu akıma kapıldı. İtalyan firma, yere yakın süper boğaları dışında daha yüksek ve 4×4 özelliklerini araziye yönelik düşündüğü Urus SUV ile karakter değiştirmeye başlamıştı.

Şimdi rekabet alanı haliyle geniş olunca SUV ‘la kalamazdı. Aslında şu an yeni sedana ismiyle hitap etmesekte, daha önce bizlere gösterdiği Estoque adlı sedanından hiza alabiliriz. Yalnız, yine de ismi şu an belli değil!

Lamborghini bu aracın hazırlıkları tamamlayıp, hangi platformda çıkıcağını bile belirlemiş. Haberlere bakılırsa Porsche ve Bentley’in kullandığı MSB’de imal edileceği söylendi.

Belli olduğu üzere spor araba temellerinde bir sedan olacak. Ve yine anlaşılacağı üzere bu araba karbon fiber gövde yapısına sahip olacak.

Şahsi düşüncem bu arabanın beklenenden fazla teknoloji yüklü gelmesini bekliyorum. Önümüzde 5 senelik bir zaman dilimi olduğuna göre yeni sedanın üstün donanımlarla olması da normal olacak.

En büyük sürtüşme Porsche Panamera ile olacak.  Çünkü GT alanda en hızlı olarak boy gösteren Panamera dır.

Ancak yine kendi düşüncem olarak Urus SUV sistemini tamamen oturtacaklar ve satış rakamlarına bakılıp, gidişata göre sedan harekatına başlayacaklardır. Şunu diyebilirim ki; Lamborghini’in dünyaya böyle bir makine getirmesi gerçek anlamda rekabet alanında savaşlara neden olacaktır.

Bizim de istediğimiz o değil mi zaten. Mesela iki İtalyanın, Ferrari ve Lamborghini‘in birbirlerine yaptığı it dalaşları, seyirci kısmı yani bizim tarafımızıdan izlemesi oldukça zevkli. Continental‘de tabi ki rekabete ortak bir sedan olsa da daha çok Alman-İtalyan çekişmesini izleyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum