Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini’nin Konuşulan Dördüncü Modeli Elektrikli Sedan Olabilir!

Lamborghini, VW grubun sahip olduğu bir platform üzerinde hızlı bir lüks sedan üretimi gerçekleştirebilir.
Lamborghini’nin Konuşulan Dördüncü Modeli Elektrikli Sedan Olabilir!

Lamborghini’nin geliştirme patronu Autocar‘a verdiği röportajda markasının 4. modelinin bir elektrikli sedan olabileceğini ima etti. Aslında uzun yıllardır İtalyan firmanın bir dört kapılısı konuşuluyordu. 2017 yılında yaptığımız bir haberde, düşünülen modelin Porsche ve Bentley’in de kullandığı MSB mimarisinde üretileceğini söylemiştik.

Estoque adlı bir konsept gerçek üretim şekline rol modellik yapıyordu. Otomotiv eskisi değil zira artık trend değişti ve insanlar SUV araçlarla birlikte uzay tipi tasarımlarını beğenir oldu. O yüzden 4×4 sportif arazi aracı çıkarmış Lamborghini için dört kapılı bir sedan mümkün gözüküyor. İşte detaylar;

Maurizio Reggiani, VW’nin içerisinden bir platform üzerinde yeni modelini düşündüğünü söyledi.

Burada beyin fırtınası yapmaya gerek yok. Lamborghini, süper spor araba platformları dışında Porsche ile paylaştığı bir mimariyi de kullanıyor. Ürün gamına katılacak 4. modelin VW Group içinde varolan bir platformda olacağını Reggiani bizzat söyledi.

İtalyan için böylelikle tek seçenek, dört kapılı ultra lüks olacak bir dört kapılı kalıyor. Bununda J1 platformuna benzetilen, Porsche Taycan ve Audi e-Tron GT’nin paylaştığı PPE mimarisini akla getiriyor.

Reggiani, “Dördüncü bir model hattının zamanlamasına bakarsanız, bunun tam elektrikli bir araç için doğru zaman olacağı potansiyeli var. Performans önemli olacak. Hızlı olmalıyız, ancak süper spor otomobillerimizde olması gerektiği gibi değil. Dördüncü model bir çizgi biraz farklı bir şey olacak.” dedi.

Tasarım patronun sözlerini McLaren’in daha yol odaklı ve konforlu GT model planına benzetiyoruz. Olması gerektiği kadar hızlı ancak bu da bulunduğu sınıfa göre ayarlı!

Kaçınılmaz taraflarda; sedanın Urus SUV’dan tasarım çizgileri benimseyecek. 10 yıllık bir mazisi olan Estoque’ye baktığımızda bile şu anda çıksa yadırganmayacak bir yapısı var. Reggiani dört kapılı planından bahsetse de ilk önce Urus için daha fazlasının yapılması gerektiğini savundu.

Lambo’nun tasarımının başındaki isim, “Önce Urus hattını oluşturmalı ve sağlamlaştırmalıyız. Gallardo’nun 2003’te Huracán’a kadar sürdüğü V10 modelimizi oluşturmak 10 yıl sürdü, bu yüzden Urus’la aynı şeyi yaptığımızdan emin olmalıyız.” dedi.

Markalarda GT araç platformlarının fazlalaşması İtalyan temsilcinin de iştahı kabırtmışa benziyor. Porsche Panamera, Audi RS7 Sportback ve Mercedes CLS 63 AMG’nin hakim olduğu sınıfta Lamborghini’yi de görmek güzel olacak!Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum