Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Yeni Hipercar’ına Dair Son Teaser Görüntüsünü Yolladı!

Lamborghini, Eylül'de göstereceği en özel aracı olacak LB48H kodlu hiper otomobiline sayılı günler kala teaser videosu geldi!
Lamborghini Yeni Hipercar’ına Dair Son Teaser Görüntüsünü Yolladı!

İtalyan Lamborgihini “V12 motoru elektriklendirmek” üzerine yorum yapmasının ardından gelecek yeni hiper otomobili adına yeni video paylaştı. Her bir modeli kendi çapında spesifik olan Lambo’nun son aracı sonraki dönem araçlara ışık tutacak Terzo Millennio‘dan gelmekte.

Önceki marka ile ilgili yazılarımızda da son hiper modelin şekil bakımından bir Huracan veya Aventador’a benzemeyeceğini söylemiştik. Araç üzerine kurulu farklı düşünce tarzı nedeniyle, Lamborghini bunu son teknoloji gösterisi olarak görmekte. Gelin teaser videosunda neler görebiliyoruz ona bakalım!

Karanlık görselden bile hiper araç şekillerinin tamamen farklı olduğu görülebiliyor.

Terzo Millenio parça şekillerinin yoğunluğu hissediliyor. Bu aracı sanırız eş değerde tutacağımız bir model yok. Yani Huracan veya Aventador ile bağlantılı bir noktası gözükmüyor. Aracı çizen tasarımcının “Y” formunu LED teknoloji farlarında net şekilde görülebildiği gibi, aracın kupa yapısında da buna rastlıyorsunuz.

Teaser’de aracı kağıt üzerinde çizen tasarımcının görüntüsü verilmiş.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

We are getting ready for @iaamesse. And you? #Lamborghini #IAA2019 #Frankfurt #CentroStileLamborghini

Lamborghini (@lamborghini)’in paylaştığı bir gönderi ()

Çizimi yapan her kimse güzel şeyler düşünerek, bunu uygulayabilmiş. Y formlu LED aydınlatmaların üzerinde dik olarak yerleştirilmiş ana far ünitesi beliriyor. Keskin bakış anlayışına devam eden Lamborghini, Terzo Millennio’nun gerçek bir üretim şeklini yapmış gibi duruyor.

Değişen çatı tasarımı, aracın hiper alandaki görüntü yansımasından sadece bir tanesi. Detaylar çok bilinmese de LB48H kodla anılan araçtan çok az üretilecek. Bunun da anlamı hiper otomobil aynı Sesto Elemonto, Veneno ve Centenario gibi sınırlı bir model olarak insanlara gösterilecek.

Aracın yeni bir model olmasının dışında bize sunacağı en kritik şeylerden bir tanesi de Aventador halefinden de haber verecek olması. V12 silindirli motor üzerine elektrik enerjisi getirmeyi düşünen Lambo, bunu LB48H’de sunmasını bekliyoruz.

Raporlardan yola çıktığımızda aracın V12’sine katkı sağlayacak 3 elektrik motorunun varlığından söz ediliyor. Yaklaşık 1.000 beygir ve 1.400 nm tork ile çıkışı yapılacak hipercar aracın İtalyan markanın atölyesinin en hızlı modeli ünvanına sahip olacak.

Kaç adet üretileceğini bilmemekle beraber otomobil bilimcilerine göre fiyatının 2.2 milyon dolar olacağı söylenmekte. Çıktığında baya bir astronomik fiyatlı bir boğa ile tanışacağız. Açıkçası güncel Huracan ve Aventador’un dışında bir şekillere sahip son elektrikli model, biraz heyecan yapmıyor değil.

Sonuçları şimdiden mükemmel olacağa benzeyen son Lamborghini’nin kokpiti üzerine tahmin edeceğimiz bir ipucu verilmedi. 10 Eylül’de Alman Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterime girecek hipercar adına tüm detaylara orada sahip olacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum