Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Yeni Sian’ı Ferdinand Piech’e Hediye Etti!

Lamborghini, tarihindeki ilk hibrit süper spor aracının ismini değiştirdi. Ve bu değişim çok anlamlı olmuş.
Lamborghini Yeni Sian’ı Ferdinand Piech’e Hediye Etti!

Lamborghini geçtiğimiz hafta ön gösterimini yaptığı ve markasının ilk hibrit süper spor arabası Sian’ı göstermişti. Y LED far yapısıyla büyüleyiciydi ve gerçekten tam bir tork canavarı olarak lanse edilmişti. Sian’ı insanlar canlı görebilmesi için bu çok özel otomobili Almanya Frankfurt Otomobil Fuarı‘na getirdi.

Her şey normal olsa da Sian’ın isminde bir değişiklik yapılmış. Fazladan 3 harf ve çift haneli sayı verilmiş olarak gördük. Dünyanın en güzel V12’sinden birine sahip olan Sian üzerinden firması, olabilecek en anlamlı hareketi yaptı. İşte detaylar;

Aventador üzerine kurulan Sian’ın “Sian FKP-37” ismi Porsche’nin torunu için araca verildi.

Ferdinand Porsche’nin torunu ve bir otomobil dehası olan Ferdinand Piech, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yummuştu. Lamborghini’de tarihindeki ilkh hibrit aracına onun isminin baş harfleri verdi. “Ferdinand Karl Piech” olarak belirlenen ismin sonundaki 37’de onun doğum yılı olan 1937′i temsil ediyor. Sizce de çok anlamlı olmamış mı?

Ferdinand Karl Piech, VW’nin temelini ve en son çatısını koyan isimdir.

En az McLaren’in dünyanın gelmiş geçmiş en iyi F1 pilotlarından gösterilen Ayrton Senna için yaptığı Senna süper spor kadar mana taşıyor. Piech’in her şeyden öte gözümüzdeki en büyük başarısı Audi firması şahlandırarak, Quattro gibi üstün 4×4 sistemini bulmasıdır. Basit bir markanın şu anda dünya devleri arasında yarışmasının sebebi, bu kişidir.

Onun dışında Karl Piech, Lamborghini’yi de VW’ye kazandıran isimdir. Mali zorlukların ve yok olmanın eşiğine gelen bir spor araba markasını yeniden canlandırarak, böyle hayranlık duyacağımız modellerin çıkmasını sağladı. Skoda, MAN, Seat, Ducati, Porsche gibi şirketleri de VW’nin himayesine veren isimdir.

Vizyon sahibi yöneticinin genel bir taktiği, bir işi ele alıp yükseltmenin ardından orayı bırakıp zayıf olanları güçlendirmek! Audi, insanların gözünde 3. sınıf bile zor olabilecek marka iken devrim yaratacak akıllı girişimlerle şimdiki haline getirildi. Audi’de işlerini tamamlayan Piech, VW’nin başına getirildi ve yaptıkları ortada.

63 kuyruk numarası ile gelen Sian, artık FKP 37 olşarak anılacak.

Lambo’nun hız aracının kuyruk kısmına 63 numarası verilmişti. Anlamı ise otomobilden sadece 63 adet üretilecek olmasından. Frankfurt’a sürprizini hazırlayan İtalyan, Piech ailesine duygulu anlar yaşattı. Sian, dediğimiz gibi melez bir yapıya bürünen ilk Lamborghini. Bedeninin altında 6.5L V12 motor taşıyor ve toplamda 820 beygir ve 1.000 nm üzeri bir tork değerine sahip.

Hızlanmasını 2.8 saniyede yapacak ve bunda en çok 48 Voltluk bir elektrik motorunun şanzımana dahil edilmiş olması. Aventador’un güç/ağırlık oranından daha iyi olan Sian FKP-37’de normal lityum-iyon pilden 2 kat daha güçlü olan hafif bir Supercapacitor kullanmış. Aventador şasisi üzerine kurulu, Veneno ve Terzo Millenio şekilli Sian için tek kelime “harika” olur!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum