Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini: “Sürekli Büyümek Zorunda Değiliz, Ayrıcalığımızı Korumalıyız”

Lamborghini'nin başarılı CEO'su Stefano Domenicali, markasının nasıl ömür boyu akıllarda kalacağını açıkladı!
Lamborghini: “Sürekli Büyümek Zorunda Değiliz, Ayrıcalığımızı Korumalıyız”

Belki de bir otomobil firmasından duymayacağımız bazı söylemleri, Lamborghini’den işittik. İtalyan marka bildiğimiz üzere 2018 yılın kadar süper spor ve hipercar kategorisinde araçlar üretip satmış firmadır. Dünyanın en özel hız araçlarını imal ederek Ferrari, Aston Martin ve Porshce vb. akla gelen spor araba üreticileri arasında ayrıcalıklı noktalara ulaşmıştır.

Porsche Cayenne’nin ateşlediği hızlı SUV sınıfına karşı, Lambo da Urus’la meydana çıkmış ve adını artık 4×4 arazi araçları klasmanın da geçirmişti. Marka CEO’su Stefano Domenicali, yaptığı bir konuşmada markasının özel olduğunu ve bunun için aşırı bir çaba harcamanın yersiz olduğuna dair bazı sözler söyledi. İşte detaylar;

Lamborghini’nin CEO’su Stefano Domenicali, markasını herkese ters gelebilecek bir mantıkla, ömür boyu sürdürülebileceğini söyledi.

Aventador, Diablo, Huracan, Murcielago şimdi olduğu gibi bundan sonra da anılarak, “muhteşemdi” kelimesini kullandıracak bir süper sporcular! Bunun farkında olan Domenicali de asıl işin bunu korumak olduğunu söylüyor.

Lamborghini’nin Sant’Agata Bolognese fabrikasının yeni boyahanesinin açılışında konuşan CEO, “Sonsuza dek büyümemeliyiz. Şimdi bu sonuçları birleştirmeli ve münhasırlığı korumalıyız.” dedi. Ne demek istediği açıkça belli oluyor.

Dünyamızda kimileri çok araç satarak isim yapar, kimileri de az satarak. Az, her zaman değerlidir. O yüzden genellikle İtalyan marka ürünleri bazen hepsi bazen de tümü el işçiliğinde üretiliyor. Kusursuzu yakalamak!

2019 yılı içerisinde 8.000 adet satış beklediklerini, istenilen 10.000 hedefine yaklaşmış olduklarını aktardı. Son Lambo haberimizde Urus sayesinde satışların iki katına çıktığını yazmıştık. CEO’ya göre bu, mevcut portföyün doğru olduğunu kanıtlıyor.

İtalya’nın kızgın boğası her geçen sene biraz daha kar etmeye başladı. Rakamlara göre 2018’de 1.6 milyar dolar olan karın, 2019 yılında 1.92 milyar dolar olması bekleniyor. Lamborghini’nin geçiş yapması gereken konulardan birisi de hibrit dönemi!

Müşterileri hiç bir zaman istemeyecek olsa da İtalyan üretici 2025 yılına kadar emisyon standartlarını yakalamak için serilerini elektriklendirmek zorunda kalacak. V10 ve V12 motor seçenekleri artık yavaş yavaş yerini turbo destekli motorlara bırakacak.

Zaten hali hazırda Urus’ta kullanılan 4.0L V8’in ürünler içerisinde farklı güçlerle dolaştırılmasını ön görüyoruz. Üzgünüz ancak 2020 yılından sonra halk arasında “motor sesi gırtlaktan çıkan” otomobilleri görmemiz imkansız hale gelecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum