Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Lamborghini Neden Manuel Vitesi Kullanmadığını Açıkladı!

Lamborghini neden Porsche 911 GT3 gibi modellerini manuel vitesle sunmadığını açıkladı!
Lamborghini Neden Manuel Vitesi Kullanmadığını Açıkladı!
HABER GİRİŞ

Performans arabalarını biraz aza indirgeyip biraz da spesifik noktalara eğildiğimizde “Manuel=Süper Spor Car=Porsche 911 GT3” sonucu çıkıyor. GT3 çok hızlı bir otomobil ancak bazı rakiplerine göre! Giriş seviyesi üstü sürat araçlarında Lamborghini, Ferrari veya bir Aston Martin kanatlarında alt kısımda kalıyor.

Konumuz, eskiden standart şekilde sunulan manuel vitesin şimdi opsiyon listelerinde oluşu. Bunu bir kenara koyup konumuz olan Lamborghini neden manuel vitesli bir süper sporcu çıkarmıyor ona bakalım. Yıllardır merak edilen konuya marka yetkilisi açıklığa kavuşturdu.

Motor Trend, Stefano Domenicali ile röportaj gerçekleştirmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Günümüzde aktarımları en hızlı konumlarında. Lambo’nun çift kavrama teknolojisini en iyi şekilde hayatımıza sokan bir marka grubunda yer alıyor. Manuel vitesli bir Lamborghini için konuşan Domenicali, aslında bu konunun düşünüldüğü, tüm hesaplamaların yapıldığı ve VW ile bunun istişaresinin gerçekleştirildiğini aktardı.

İş ticari açıdan ve rakamlarla konuşulduğunda manuel vitesli Aventador veya Huracan’ın gelir açısından şirkete hiç bir faydasının olmadığı, keza maliyet bakımından gereksiz bir yatırım olacağı sonucuna varılmış.

Manuel vitesli bir Lambo modeli demek, sınırlı sayıda çıkan özel bir sürüm olacağı demek!

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Stefano Domenicali, eski vites değiştirme heyecanını yaşatmak için sunulacak supercar modellerinin en fazla “200 birimle” sınırlı olacağını ve Aventador’da verilecek manuel fiyat farkının da 25.000 dolar olacağını söyledi. 200 birim de fiyat farkı toplandığında İtalyan marka sadece 5 milyon dolar kazanmış olacak.

GCM Yatırım Banner

Asıl önemli olan nokta ise VW DSG’sinin aile içerisinde ne kadar yaygın kullanıldığını görüyoruz. Bu aktarım organı Bugatti modellerine kadar uzanıyor. Ancak Lamborghini’nin geliştireceği manuel vites, aile içerisinde hiç bir marka modelinde kullanılmayacak. Bu da direkt olarak maliyet demek!

911 GT3’te nasıl bu seçeneğin sunulabildiği de açıklanıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Porsche’nin 911 GT3‘ü manuel yapmasının sebebinin markanın yarış araçlarında kullandığı dişlinin aynısının aktarılmabilmesi. Ayrıca bu nedenden dolayı Porsche, müşterilerine ücretsiz olarak sunabiliyor.

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Lamborghini’nin ilk Hibrit Aracı V12 Motorlu Özel Bir Seri Üzerinde Olacak!

Bundan sonra manuel vitesli Lamborghini görür müyüz, biraz zor gibi. Zira modellerin yeni nesillerinde de bunun değişmeyeceğini düşünüyoruz. Kısaca İtalyan marka üstün yol otomobillerinde kullanacağı manuel aktarımı, bir gün şirket içerisinde farklı markada kullanacağı zaman müşterilerine seçenek olarak verecek!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.