Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Tarihinin ilk SUV’u LM002’nin Temiz Bir Örneği Satılıyor!

Sadece 328 örneği yollara çıkartılan Lamborghini LM002 SUV modelinin yenilenmiş çok temiz bir örneği pahalı bir rakama satılıyor!
Lamborghini Tarihinin ilk SUV’u LM002’nin Temiz Bir Örneği Satılıyor!

Boğa ve matador isimli spor arabalarıyla dünyayı kasıp kavuran Lamborghini’nin sizlere ilk SUV modelinin LM002 olduğunu detaylı bir şekilde anlatmıştık. İtalyan temsilci aslında SUV girişimini farklı amaçlar doğrultusunda 1986-1993 yılları arasında üretti. En güzel yanı da kalbinde bir “Diablo” motorunun çalışması. Sınırlı sayıda çıktığı için özel olması kaçınılmaz. Lüks bir kabine sahip LM002 için sadece 328 adetlik imalat rakamı düşünülmüş.

İtalyan’ın Hummer’ından beyaz ve çok temiz kalmış bir örneğine rastlıyoruz. Carscoops‘un verdiği satış haberinde rakamlar da fena gözükmüyor. Özel araba, en kapsamlı satış noktası RM Sotheby ilanlarına çıkartılmış. Koleksiyoncuların hücum edeceği kesin ancak fiyatı bir süre düşündürebilir…

LM002’nin bu kadar parlak ve temiz duruşu, üstünde yapılan işlemlerden dolayı.

4X4 araç, 28 Mart 1988’de Chrysler İtalia New Jersey tarafından ABD’ye getirilmiş. Eski sahibi hakkında bilgi verilmese de hakkını vererek kullandığını düşünüyoruz. 31 yaşın verdiği bir yorgunluk olmuş ki yenilemesine ihtiyaç duyulmuş. Restore programı sadece dış değil, Lambo SUV’un alt takımlardan iç mekanına kadar yansıtılmış.

LM002’ye özenli ve orijinalinden farklı olmayacak beyaz tazeleme boya işlemi yapılmış.

Far ve önde duran demir tamponlar eski görünümünü alması için parlatılmış. Aynı şekilde arka görünümde de bu şekilde işlemler ilerletilmiş. Aldığımız bilgilerde üzerindeki parçaların çoğu duruyormuş. Kaputunun üzerindeki boğa işaretiyle etrafına korku salan LM0002’nin sonraki değişim listesine geçelim. Off road şanzımanın yenilemesi ardından yeni bir Kevlar debriyaj seti takılmış. Volan baskı plakası ve debriyaj ana silindirleri de yenisiyle değiştirilmiş.

V12 motorunun daha rahat nefes alması için baştan sona kontrolleri yapılmış.

Kontroller bittikten sonra yeni bir karbüratör, distribütör, egzoz sistemi, bujiler, hava filtresi, batarya ve yeni hava akış sistemlerine bağlı parçaların değişmesi gerektiğine karar verilmiş. 6.0L hacimli V12 motor eskisi gibi 5 saniye civarlarında kalkış yapabilecek.

18 farklı uyarı ışıklarına sahip gösterge paneli dahil bir takım yenilemeler kokpite de yapılmış.

Aracın şu anda 54.000 km olduğunu söyleyelim. Dışarıdan sadece arazi için dursa da iç mekanda Lambo, gerekli lüks dokunuşları eksik bırakmamış. Ahşabın hakim olduğu yerlerde parlatma yapıldığını düşünüyoruz. Orta tünel derisinden, koltuklara kadar kaplamalar değiştirilmiş. Çalışmayan aksamların her biri elden geçirilmiş. Bunların hepsi bittikten sonra çıkan fatura da 45.000 dolar olmuş.

Countach’in de DNA’sını taşıyan LM002, RM Sotheby’nin üstlendiği satıştan 325.000 ile 375.000 dolar arasında bir rakam bekleniyor. Çok mu pahalı? Evet diye cevaba başlasak da bundan dünyada sadece 328 adet olduğunu unutmamak gerekiyor. O yüzden bunu bilen koleksiyoncular veya meraklılar ilk bunu göz önünde bulunduracak. İkinci onları çeken noktada aracın gerçekten pahalı bir yenilemeye tabi tutulması. Zengin olsanız ve karşınıza Lamborghini’nin ilk SUV modelini çıkarsalar, almak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum