Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini’nin ilk Hibrit Aracı V12 Motorlu Özel Bir Seri Üzerinde Olacak!

Lamborghini, V12 üzerine kurulu elektrikli yeni modelin geleceğini doğruladı!
Lamborghini’nin ilk Hibrit Aracı V12 Motorlu Özel Bir Seri Üzerinde Olacak!

Her şirket gibi Lamborghini de elektrikli bir alt yapıya sahip süper spor otomobil yapma planı içerisinde. İtalyan şirket, denilen yeni motor tipi ve modeli üzerinde çalıştığını doğruladı. Az çok hibrit teknolojisine bağlı otomobillerin batarya ve oluşturduğu torklar hakkında bilginiz vardır. Birleştirildiği benzin motorlarla olan tepkimeleri, bir aracın daha hızlı gitmesini sağladığı gibi yakıt tüketimi konusunda da ciddi farklar yaratıyor. Keza konumuz bu değil!

Konu Lamborghini olduğu için tasarruf konusunu bir geri adıma atıyoruz. İtalyan markanın Ticari Genel Müdürü, LB48H olarak kodlanan yeni bir model üzerinde gerekli elektriksel ilerlemeleri yaptıklarını söyledi. Detaylar aşağıda…

Modelin nasıl ve hangi şekillere sahip olacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Lambo’nun ilk hibrit aracı LB48H şirket bünyesinde bir giriş modeli ve başlangıcı olacak. Bilinenler arasında hibrit süper spor arabanın sınırlı sayıda hatta şirketin kuruluş tarihine özel (1963) 63 birimle sınırlı olacağı tahmin ediliyor. Yani Centinario, 54 milyon TL’lik değere sahip Veneno ve Reventon klasmanında olacak.

Federico Foschini’nin söylemesine göre konsept Terzo Millennio’dan yeni araca geçecek bir takım ipuçları olacağını aktardı. Gerçek Lambo çizgilerinin yansıtıldığı, görünce farklı şeyler hissettiğimiz Terzo’nun duruşundan baya bir şeyler geçecek gibi duruyor.

LB48H, tanıdık bir motora sahip olacak.

Doğal emişin en iyi örneklerinden olan 6.5L V12 benzinli motor, elektrik ünitesi ile birleştirilecek. Muazzam güçlerin açığa çıkması artık kaçınılmaz olacak. Öyle ki söylentilere göre araç, 830 beygir sınırına dayanacak. Oluşturulan bu kombin ile birlikte dört tekerlekten çekiş sisteminde de farklı planlarlar olabilir.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterilecek özel baskının yanında bir sürpriz daha yapılacak. Detaylar hakkında konuşulmasa da her an Urus, plug-in hibrit bir versiyonla karşımıza çıkabilir.

Bentley Bentayga Speed ile en hızlı SUV ünvanına çok yaklaşılmıştı. Elbette bir önlem paketi olacaktır. Öte yandan olası 3. şıkta ise Aventador’un halefi hakkında bir gelişme olabilir.

İtalyan şirket tarafında ilerleme süreç planları şimdilik bu kadar. Yeni bir modelin hibrit motorla desteklenmesi, Urus’a geleceği düşünülen plug-in hibrit ve Aventador’dan sonra gelecek modelle Lambo, Frankfurt Fuarı‘nı dolu dolu geçireceğe benziyor. Gelişmeler oldukça da sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum