Yatırım yapmaya başla!

10 Bininci Lamborghini Huracan Bantlardan İndirildi!

Lamborghini, 10 bininci Huracan modelini Verde Mantis Green rengiyle banttan indirdi. Ayrıca markanın teknik sorumlusu Maurizio Reggiani, Huracan'ın geleceğinden bahsetti!
10 Bininci Lamborghini Huracan Bantlardan İndirildi!

Lamborghini’nin çevik hız makinesi Huracan 10 bin adetlik üretim sınırına ulaştı. Markanın 2014 yılında Gallardo’dan bayrağı alan spor modeli, vücut stili ile korkulu dakikaların başladığının sinyalini vermişti. İspanyolca “kasırga” anlamına gelen Huracan, sağladığı motor gücüyle gerçekten adına yakışır hızlar yapabildi. Bu kutlamanın sebeblerinden birisi de Lambo’nun hedeflerini tutturması ve Huracan’ı tutan bir model haline getirmesidir.

Audi’den alınan bazı teknolojik unsurlarla harmanlanması ve doğal emişli bir motordan vazgeçilmeyişi, normal olarak bu spor otomobili halen daha el üstünde tutmaya yetiyor. 2017 yılında güzel bir versiyon örneği olarak Performante sunuldu. Burada Huracan üzerindeki bazı parça konumları yer değiştirilerek vahşi tarafı vurgulandı. Ve resimde gördüğümüz gibi üretimi devam edecek olsa da 10 bin adet kutlaması ve hatıra fotoğrafı Venta Mantis Yeşili bir Huracan ile pozlandı.

Lamborghini teknik sorumlusu Maurizio Reggiani konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

10 Bininci Lambrghini Huracan Üretildi

Reggiani, Huracan’ın birkaç yıl daha üretimde tutulacağını ve bundan sonra yerine geçecek modelinde doğal emişli bir V10 ile devam ettirileceğinden bahsetti. 5.2L ünite ile yol alan otomobilin neden doğal emişten varken daha düşük silindirli motora geçilmediğinden de bahsedildi.

Röportajda Maurizio Reggiani, “Neden farklı bir şey yapmam gerekiyor? Doğal emişli motora güvenirsem, güç aktarım motorunu neden V8 veya V6’ya düşürmem gerekiyor?” şeklinde konuştu.

V10’dan vazgeçilmeyecek olunsa da ilerisi için bir melez üniteden bahsedildi.

10 Bininci Lambrghini Huracan Performante

Konudan bizim anladığımız kısım; firmaların özellikle spor araba üreticilerinin hem yakıt hem de emisyon değerleri yüzünden başlattığı hacimle birlikte silindir sayısı düşürme olayı, turbo beslemelerin fazlalaşmasına yol açtı. Çünkü Huracan’ın V10’dan aldığı gücü 4.0L V6’dan almak için superşarj ve turbo sayıları araçlarda artırıldı. Reggiani’ye göre de bu şekilde yapmaktansa hibrit bir desteğin daha mantıklı olacağını savundu.

Lambo’nun AWD desteğine de değinen teknik sorumlu; müşterilerinin 4×4 sisteme bağımlı olmadan onlara tek düğme ile arkadan çekişli imkanın da verilmesinden bahsetti. Yani BMW M5’in sürekli dört çeker olan sisteminin takip edilmeyeceğini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum