Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Yakın Zamanda Melez Bir V12 Motora İhtiyaç Duyacağız Dedi!

Lamborghini, emisyonun ileride kendilerine sorun olacağını ve buna karşı bir çalışma yapmaya mecbur olduklarını söyledi!
Lamborghini Yakın Zamanda Melez Bir V12 Motora İhtiyaç Duyacağız Dedi!

Hibrit motor akımı ilk olarak orta sınıf araç üreticilerinde yaygın olarak koyulmaya başlaması ardından, sırayla premium ve süper spor otomobil üreticilerinin kapısını çalmaya başladı. Yakın gelecekte çoğu hızlı tek kapılı üreten şirketler mecburi sebeplerden dolayı yardımcı elektrik motorlarını yerleştirecekler. Rolls Royce ise bu aşamayı atlayacağını açıklamıştı.

Lamborghini’nin konuya sıcak bakmadığını düşünüyorduk ancak Baş Teknik Sorumlusu Maurizio Reggiani, artık her şeyin değiştiğini ve markasının bundan sonra elektrikli bir yapıyı kesinlikle düşüneceğini aktardı. İşte detaylar;

Emisyon sınırlandırılması sebebiyle Lambo’nun yapacağı hiç bir şey yok.

Motor Authority‘in röportaj şansı bulduğu teknik patron, gelecekte İtalyan markanın güç ünitelerinin nasıl olacağından söz etti. Reggiani, “Lamborghini markasının V12’ye dayanacağını düşünüyoruz. Elektrifikasyona ihtiyacımız var. İlave güce ve CO2’yi azaltmak için melez V12 olabilir.” dedi.

Bazı raporlarda Lamborghini’nin yeni nesil V12’li modellerinin azaltılabileceği yazılmıştı. Reggiani’de bu iddialara itiraz etmedi. Savunduğu kısım da doğal emişli motorların süper spor arabalardaki en iyi sonuçları verdiği.

Urus’un kullandığı V8 motor belki mecburiyetten olmuş olabilir. Nihayetinde o bir SUV. O yüzden Huracan ve Aventador için halen daha markanın süper spor arabalardaki en iyi yorumu olarak bahsediyor.

Lambo rakiplerinin çoğu V8’lerle hareket ediyor.

Emisyon sıkıntısı hızlı araç gruplarında 4 silindirini kapamasına neden oldu. Turbolarla sağlanan güç ve hız ortalamayı yakalamada işe yarasa da araçlardaki heyecan ruhunun kaybolduğuna inanılıyor.

Aventador’un halefinde Lamborghini nasıl bir melez güç merkezi ayarlayacak henüz belli değil. Nasıl olacağı hakkında bir düşüncemizi söylersek; Avantador’un arka tekerleklere gönderilen güç düzenine devam edilerek içten yanmalı korunmuş olacak. Ancak ön aksa gelecek bir elektrik motoruyla da istenilen gerçekleştirilecek.

Güç oluşturma kısmında markanın her hangi bir sıkıntısı yok. Doğal aspire edilmiş V12’den biraz daha değer çıkartarak geliştiğini göstermek için yine elektrik güce ihtiyaç var.

Doğal olan, aşırı güçler yapmak değil. O gücü araç içerisinde ne kadar verimli kullandırılacağı. Kısaca Lamborghini ilerleyen dönemlerde, Aventador’un halefi için bir hibrit hazırlayacak…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum