Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Gallardo Bakım Sonrasında Alev Aldı!

İngiltere'de servisten yeni çıkan bir Gallardo otoyolda yanmaya başlamış. İşte detaylar...
Lamborghini Gallardo Bakım Sonrasında Alev Aldı!

İngiliz bir adama ait Lamborghini Gallardo, yüksek faturalı bir bakım sonrasında, yol ortasında alev topuna döndü. Bu tip haberleri belirli bir sıklıkta alırız. Durup dururken motoru alev alan otomobiller içerisinden insanların zar zor kurtulduklarını biliyoruz. Aynı şekilde öldüklerini de! Bakımsızlık bir yana olayların bir kısmı “servis hataları” yüzünden de olabiliyor.

Yolda alev alan İtalyanın da kül olmasının ardındaki nedenin yetkili servis olduğu söylendi. Araç üretim hatalarından dolayı bu tip olaylara az rastlanır. Araçlarını tamamı elektrikli şekilde üreten Tesla sanırız bu konuda zirveyi oynuyor. Pil sorunundan kaynaklı Model S’lerin nasıl yandığını görmüştük.

22 yaşındaki araç sahibi Lak Sira bu korkunç olayı, kız arkadaşıyla yaptığı yolculuk sırasında yaşamışlar.

Yangının trajik yanı ise Gallardo’nun bakımdan yeni çıkması. Resimde de göreceğiniz üzere 10 bin Euro yani yaklaşık 14.000 dolarlık bir masraf yapılmış. İngiltere M6 otoyolunda ilerleyen Sira, 3-4 saat gibi kısa süre içerisinde aracının dumanlar içeresinde kaldığını görmüş. 2 aylık bir süre diliminde bakımda kalan Lambo’dan ilerlerken ağır benzin kokusu gelmiş. Sürücü kız arkadaşından camları açmasını isterken bir anda büyük bir patlamaya maruz kalıyorlar.

Arka motor bölümü anında alev topuna dönmüş. O anda aracın açılır tavanına sıçrayan alevler, kişileri zar zor araçtan inmiş. Birmingham Lamborghini servisinde bakıma yüksek bir meblağ ödenmesi ve kısa sürede böyle bir olayın yaşanmasının servisin suçu olduğu iddia ediliyor.

Lak Sira, “Neredeyse ölüyorduk, eğer zamanında kenara çekmeseydim, neler olabileceğini düşünmeye korkuyorum. Çok korkutucu ve kız arkadaşım benimle herhangi bir arabaya binmekten korkuyor.” dedi.

İtfaiye ekipleri olay yerine çok kısa süre içerisinde gelse de alev topuna dönen Gallardo’yu kurtaramamışlar. Tek yapabildikleri aracın soğutmak olmuş. Bundan sonra durum nasıl gelişir belli değil. Servis hatası ise marka durumu karşılamak zorunda. 2 ay tamir için bırakılan Birmingham servisinden henüz bir açıklama gelmedi…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum