Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Frankfurt’ta 2.5 Milyon Dolarlık “Hibrit Hipercar” Gösterecek!

Lamborghini, Almanya Frankfurt Otomobil Fuarı'na çok özel bir modeli getirecek.
Lamborghini Frankfurt’ta 2.5 Milyon Dolarlık “Hibrit Hipercar” Gösterecek!

10 Eylül’de firmaların buluşacağı Frankfurt Otomobil Fuarı‘na şimdiden Lamborghini damga vuracak gibi duruyor. İtalyan temsilci detaylarından çok söz etmese de sınırlı üretim bir canavar hipercarı gösteri alanına getireceği söyleniyor.

Autocar‘a göre Lambo, fiyatı çok yüksek olacak ve belirli kişilerin alabileceği modelin gelmesinden söz etti. İsim ve şekil yönünden yapının henüz belli olan tarafı yok. Sadece motor gibi bir takım detaylardan ayrıntılar verildi.

Sınırlı sayıda olacağı için aslında bu araba birilerine önceden gösterildi.

Belirli adet üretim araçlarının projeleri seçkin müşteriler için özel bir dosya ile sunuluyor. Gizli ve yayımlanması yasak olan çizimlere göre alacak kişiler onay veriyor. Ön kaparo yatırılması ardından el yapımı modelin hazırlaması bekleniyor. Sanıyoruz ki anlattığımız Lamborghini modelinde de ilerleme bu şekilde olmuş olabilir.

İtalyan boğası, hibrit güç aktarmaya yöneleceğinden bahsetmişti. Kaynağımıza göre de aracın V12 benzinli motorunun yanında görev alacak elektrik motor düzenine yer verilecek. V12 ICE hibrit motorlu özel üretim aracına LB48H kodu verilmiş.

Açıklamalar ve tahminler arasında geçen bazı rivayetleri sizlerle paylaşalım.

Bildiğimiz gibi Lambo, uzun süre dillerde dolaşacak Aventador’un artık üretiminin bittiğini bildirmişti. Son SVJ ile bu modeli kapatan İtalyanların sonrasında gelecek Aventador halefi merakı doğmuştu. Frankfurt’a gelmesi beklenen hipercarın, işte bu Aventador halefinin alacağı şekillere karşı bir ön izletme olabileceğinden söz ediliyor.

Kesin olan şu ki, İtalyan marka hibrit güç aktarma organına geçecek. O yüzden şekil bakımından sınırlı üretim modeli ile Aventador benzemese dahi, güç merkezleri aynı olacak.

Unutmuş olduğunuzu düşünememek ile beraber, 2017 yılında tanıtılan Terzo Millennio’nun kilit model olduğu kanısındayız. Zira bu araç, 3 elektrikli ve V12 benzinli motorla ortalığı sarsmıştı.

Lambo’nun hem sınırlı hem de sonraki model ünitelerinin temsilciliği yapacak konsept, çok yüksek beygirlerde geleceğe benziyor.

Aventador SVJ’nin 770 ps’lik güç oranının 1.000 beygire yükselmesi olası duruyor. 6.5L V12’nin pozisyonu bozulmadan, elektrik motorlardan gelecek güç miktarı ile birleşmesi, kalkış süresini 2.5 saniye altına çekebilir.

Her şey Eylül ayının 10’nunda saat 11:00′de belli olacak. Tahminlere göre model, çok az miktarda servis edilecek. Fiyatının da 2.5 milyon dolar olması bekleniyor. Açıkçası karşımıza ne çıkacak çok merak etmeye başladık.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. Lamborghini Terzo Millenio’nun full elektrikli olduğunu sanıyordum. Bilgileriniz için teşekkür ederim.


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum