Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Aventador’un Yeni Yapısındaki Sert Ayrıntılar!

Lamborghini'nin V12 silindir geleneğini sürdürdüğü tek modeli Aventador'un yeni yapısı test sırasında yakalandı. Ve aldığı yeni şekillerin Performante paketine bağlı olduğunu gördük!
Lamborghini Aventador’un Yeni Yapısındaki Sert Ayrıntılar!

2011 yılında ilk Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterime çıkartılan Aventador, ortadan motorlu haliyle Murcielago’nun yerini almıştı. İtalyan firmanın o yıllardaki saldırı otomobili daha çıkmadan 12 olmak üzere 2016 yılına kadar 5000 adet üretilip satılma başarısı da yakalamıştı. İsmini 1993’te boğaların en cesuru olarak anılan Aventador’dan almıştır.

Martı kanat kapı felsefesinde şekillendirilen bu muhteşem spor araba, Reventon modelide ilham kaynağı olmuştu. Şimdi ise testleri sırasında alınan görüntülerde aldığı şekillerin “hardcore” halleri ilgimizi çekiyor. Söylenenlere bakılırsa normalinden daha güçlü ve Huracan’ın bir versiyonla aynı stillerde üretilme konusu var.

Lambo’nun vazgeçilmezi olan bu atletik sporcu, bu zamana kadarki en sert varyant olması bekleniyor.

Cenevre Otomobil Fuarı için beklenen yalnız sonradan gösterileceğini öğrendiğimiz Aventador’da aerodinamik yapı düşkünlüğünün olacağını görüyoruz.

Aldığımız bilgilere göre ön kısımda splitlere entegreli geniş yapılı çıtaların aktif aerodinamik özelliğinin olacağı söylendi.

Lamborghini Baş Teknik Sorumlusu Maurizio Reggiani, konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Reggiani, Aventador hikayesinin henüz bitmediğini, markanın son teknolojik ürünleriyle birlikte yeni yapının son derece hızlı olacağını açıkladı. Ayrıca Huracan Performante rozetinin aynısının Aventador’da da olabileceği konusunda ufak çıtlatmalarda bulundu. Zaten arka kısımda egzoz grubunun aldığı konum onu işaret ediyor.

Her noktasında gördüğümüz kadarı ile yine sert dönüşlerden vazgeçilmemiş. İtalyan üretici V12 geleneğini bir tek bu modelde devam ettiriyordu. Yeni jenerasyonu da 6.5L V12 olmasının yanı sıra, 730 hp’den yüksek güçlerle gelmesi daha olası gözüküyor.  Yeni Aventador’u ne zaman göreceğiz diyenler içinse, 2018 yılının Ekim ayında gerçekleşecek Paris Motor Show‘da sergilenmesi mümkün.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum