Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Aventador’un V12 Motoru Ford GT’nin V6’sına Dayanamadı!Lamborghini Aventador’un V12 Motoru Ford GT’nin V6’sına Dayanamadı!

Yarışın doğal emiş ile turbo besleme arasında olmuş da diyebiliriz. Yarış olmadan önce bir anket düzenlense ve hangisi geçer diye sorulsaydı, Lambo butonu üzerine daha çok basılacağının garantisini verebiliriz. Neden? Lambo’nun V12’si geçilmezdir. 6.5L 700 ps’lik V12 690 nm tork ile elektrikli Tesla’ların boyunun ölçüsünü almayı başarmıştı. Egzotik İtalyan canavarı 350 km/h son süratine çıkmadan önce 0’dan 100 km sürate sadece 2.9 saniyede geliyor.

Ford’un gerçek efsanelerinden olan GT‘de bulunduğu konuma eş değer bir hız makineyle yarışmış oldu. Amerikalı modelin kalbine 3.5L EcoBoost yerleşik duruyor ve çift turbo ile destekleniyor.

V6’nın ürettiği 656 ps ve 745 nm tork değerlerinin sonucu 3.1 saniyede hızlama ve 347 km/h maksimum sürat rakamı veriyor.

İşin sonuçlarına bakılırsa Ford, teknik rakamlarla Lamborghini’nin ne kadar yakınında olduğunu gösteriyor. Turbonun o muazzam gücüyle GT, birkaç part yapılan yarışın galibi oluyor.

Neler yapabildiğine alıştığımız Aventador’dan ziyade bizi daha çok şaşırtan GT’ye fazladan tebriklerimizi sunuyoruz.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur