Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini’nin 12 Silindirli Boğası Aventador’un Gelişim Evreleri!Artık “AVENTADOR” dendiğinde zihnimizde oluşanlar belli. 2011 yılında baştan çıkarıcı seslere sahip Murcielago’nun halefi olan Avantador, 6.5L V12’nin ne kadar zevkli ve kamçılayıcı bir motor olduğunu defalarca bize gösterdi. Süper otomobiller içerisinde yapısı ve teknolojisiyle örnek olacak İtalyan’ın son SVJ ile sonuna gelindiği söylenmişti.

Karbon fiber gövdesi ve monokok şasi yapısı aslında birçok sınırlı üretim, milyon dolarlık Lambo modellerinin yapımında kullanıldı. 54 milyon TL ikinci elde satılan Veneno gibi modeller Aventador ruhundan üretildi.

Belirli bir süreye kadar coupe tarza giden süper model, SV üzerinden Roadster ve Coupe karoserlerde satıldı. Aventador tabanlı modellerin zirvesi nedir diye sorarsanız da SC18 Alston deriz. Lamborghini yarış bölümü özel olarak bu tek yapımlık araçla ilgilendi ve motor gücünü 770 ps’e çıkardı.

Yakı zamana kadar Aventador’un artık süresini doldurduğu ve yerini halefine bırakacağı söylenmişti. Marka her bu tip haberlerde farklı şeyler söylenmeye başladı ve Aventador’un yeni neslinin çok sonraya atıldığı aktarıldı. Tarih olarak da 2024 yılı gösterildi.

Sebebin ise VW’nin maliyet kaygıları olarak bildirildi. Zira kusursuz bir süper spor otomobil ardından, V12 motoru elektriklendirip, aynı zamanda hızlı olmasını sağlayacak bir modelin çıkartılması gerek. Öyleyse SVJ sonrasında başka varyantların gelmesini bekleyebiliriz.

Hatta yeni tanıtımı yapılan Sian’ın ne kadar insanı deli edecek bir yapıda olduğunu sizlere anlatmıştık. Sanıyoruz ki Aventador’dan türetilecekler sınırlı ve çok pahalı olacak. En azından Lamborghini tasarımını taşıyan Aventador’un hiç de sıkıcı bir hali yok. Bu duruşla 2024 yılına kadar halen daha sevilecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum