Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini: “Aventador’un Halefi Hybrid Sian Hipercar Gibi Olmayacak”

Lamborghini, gelecek Aventador'un halefi hakkında konuştu. Sian FKP 37 mantığında olmayacağı söylendi!
Lamborghini: “Aventador’un Halefi Hybrid Sian Hipercar Gibi Olmayacak”

Almanya Frankfurt Otomobil Fuarı’na gelen en muhteşem makinanın Lambo’nun ilk hibrit hiper aracı Sian olduğuna herkes hemfikirdir. Bu son boğanın önemi büyüktü ve hazırlanış biçimi ileriye dönüktü. Güç ve tork açısından hiç bir sıkıntısı olmayan Sian, markanın elektrik alanındaki ilk model oluşuyla, akıllara direkt olarak Aventador‘u getirmişti.

V12 yanında melez bir elektrik motorun marka açısından ve geleceği bakımından olması gerektiğini savunan Lamborghini, amiral modelinin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sian FKP 37’nin güç merkezinde kullanılan özel bir durumun, sonraki Aventador’da kullanılmayacağı söyledi. İşte detaylar;

Lamborghini baş teknik sorumlusu Maurizio Reggiani, bazı kuralları karşılamak için Sian’ın aktarma organları yeterli gelemeyecektir dedi.

Sian FKP 37’de gelişmiş Supercapacitor kullanıldı. Araca 34 kg ekstra ağırlık yaparken, 34 ps de güç alması sağlandı. Açıkçası Reggiani’de bu elektrik düzeninin yetersiz ve dar yapıda olduğunu biliyor. İtalyan şirket 34 ps’lik bir elektrik motorunun yanında 6.5L V12‘nin çalıştığını ve bunun emisyon sınırlarını karşılamayacağını söyledi.

Reggiani, “Bir süperkapasitörle, aynı alanda pilden üç kat daha fazla güç biriktirebilirsiniz. Bununla birlikte, şu anda bir süper kapasitörün tam elektrikli modda 5-10km bile çalışabileceğinizi garanti edemediği açıktır. Depolama yeterli değildir.” dedi. Anladığımız kadarıyla en büyük avantajı ağırlık tasarrufu.

Lamborghini geleneksel hibritlere yönelmeyecek.

İtalyan şirket açık açık söylemese de kullandığı Supercapacitor elektrik sisteminin geçici olduğu ve farklı yolda ilerlemenin gerekli olduğunu biliyor. Sian için bir Lamborghini’deki hibridizasyonun ilk uygulaması olduğu göz önüne alındığında, bir süper spor otomobilin DNA’sının ne olduğunu söylemek daha önemliydi. Bu nedenle odak, performansı olabildiğince hafif ve kompakt tutarken geliştirmek. Bunun cevabı süperkapasitördü diyen Maurizio Reggiani’nin kafasında değişik şeyler var.

Huracan ve Aventador’un yeni güç aktarma organlarında kullanılacak hibrit mantığı, farklı olacak. Konuşmasının devamında Reggiani, “Aventador’un yaptığı hacimlerde satan bir otomobille, CO2 emisyonlarıyla ilgili olarak göz önünde bulundurmanız gereken başka bir nokta var. CO2’ye saldırmak istiyorsanız, bir dizi tam elektrikli hareketlilik garanti eden bir aküye sahip olmanız gerekir. Süper kapasitör ile bugün olduğu gibi, buna sahip olamazsınız.” dedi.

Aventador’un halefinde daha büyük pil ve elektrik motorunun olacağı kesinleşti. Şimdiki hibrit düzenin doğal emişli bir V12’ye CO2’de tasarruf yaptırmasını kimse mantıklı bulmaz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum