Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini, Aventador’un Halefini Mantık Dışı Yapmayı Planlıyor!

Lamborghini, 2011 yılında çıkarttığı Aventador'u derin uykusuna almak için yeni model hazırlıkları yapıyor. Bu hazırlığın sonunda ise bizleri iyi şeyler bekliyor!
Lamborghini, Aventador’un Halefini Mantık Dışı Yapmayı Planlıyor!

Lamborghini emin adımlarla 2011 yılında dünyayla buluşturulan Aventador‘un halef çalışmasına başlıyor. Kızgın boğanın son haberinde İngiliz bir fenomen Swarovski taşlarıyla Aventador’unu kaplatmıştı. Özellikle spor arabalarıyla insanı kendisine aşık eden İtalyan şirketler arasında Lambo, gerçekten farklı bir yere sahip.

2016’da makyajlanan savaş boğası, Murcielago’dan aldığı bayrağı bu zamana kadar kusursuz taşıdı. Ancak hazırlanması, testleri ve tanıtımı derken 2020 yılını bulacak zaman diliminde seksi model 9 yaşına basacak. Car Magazine, İtalyan firmanın yeni süper spor araç için çalışma yaptığını ve karşımıza akıllara zarar bir makina geleceğini söyledi. İşte detaylar;

Sevindirici haber şu ki 6.5L V12, yine ses bombası haliyle bizlerle olacak.

Elektrikli araçların doğaya olan faydaları sonraki yaşantımız için kesinlikle önemli olsa da, bu ilerlemenin devamında artık doğal emişli bir motorun sesini duyamamak düşüncesi bizleri biraz üzüyor. Zira adrenalin seviyesini anında çıkartıp, kalp ritmini o motor seslerinden başkası yapamaz.

Duygularımızı ifade ettikten sonra gelelim Lamborghini’nin ne düşündüğüne. Mevcut 6.5L V12‘nin kesinlikle gelişimi gündemde var. SVJ’de gelinen 759 ps‘lik güç oranlarından daha fazlasının asfaltta hüküm süreceğe benziyor.

Sürprizin bombası ise doğal emişli motor her an 3 elektrikli motorla desteklenebilir. Söylentilere göre Yeni Lamborghini modelinde ön aksa 2 elektrikli motor yerleştirilecek. Arka aksa da bir adet. Aküler şasi üzerine hesaplanan ağırlık oranına göre konumlandırılacak.

Aventador’un halefi gücünü 1.000 beygire ulaştıracak gibi duruyor.

V12’de toplanan 3 elektrikli motor inanılmaz bir tork oluşturmasının yanında toplamı 1.000‘e ulaşacak güç oranıyla yapacağı hızları az çok kestirebiliriz. Çift kavramalı otomatik vitesinde de önemli geliştirmeler yapılacağı haberini aldık.

Bitmedi! sonraki Aventador olarak tanımladığımız spor modelin yeni fikirlerle desteklenen karbon fiber monokok gövdesi de konuşulanlar arasında. Lambo’nun baş teknoloji ve geliştirme uzamanı Maurizio Reggiani, modaya uyarak yeni modelin hibrit olacağını başından söyledi.

Reggiani, “Aventador değişimi doğal olarak aspire edilecek ve bir eklenti hibrid olacak, çünkü bu Lamborghini için en iyi duygu ve DNA karışımı bu. Şu an için dünya çapında onaylanması bir sorun değildir. Yeni Aventador için Euro 7 emisyonları için ihtiyaç duyduğumuz partikül filtrelerini tanıtabileceğimize eminim. Bunlar için bu bir turboşarj sorunu değil. Bunun yerine, hibrid aracı duygusal, seksi ve müşterinin sahip olmak isteyeceği şekillerde yapacağız.” dedi.

Elbette markanın karakteri gereği her zaman çok fazlasını bize gösterdiği için değişim sırasında da olabilecek DNA farklılığını kestirebiliyoruz. Bakalım Terzo Millennio konsepti dedikleri gibi şekil öncülüğü yapacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum