Yatırım yapmaya başla!

Lamborghini Agressivo ile En Hızlı Elektrikli SUV Olmak İstiyor!

Lamborghini ikinci SUV atağına başlıyor. Agressivo ismini verdikleri bu 4x4 SUV, tamamı elektrikli olacak şekilde planlanıyor. İşte detaylar...
Lamborghini Agressivo ile En Hızlı Elektrikli SUV Olmak İstiyor!

Lamborghini’nin yollarda görmeyi beklediğimiz süper spor SUV’u Urus‘dan sonra büyük atağı Aggressivo büyük sürpriz oldu. Diğer segment arabaların elektrikli ünite konusunun tamamlandığını var sayarsak, SUV alanında gelişen bu akıma Lamborghini sağlam hazırlanıyor diyebiliriz.

Sızma prototip resimlerini yakaladığımız Agressivo, marka yapısını fazlasıyla yansıtıyor. İtalyan firmanın geleceğin SUV model tasarımı etkilemesinin yanında, Tesla’nın Model X‘leri ile çıkış yapması, otomotiv dünyasının yatırım şekillerinin değişmesine neden oldu.

Çünkü pazarı genişleyen SUV’ların, yakıt cinslerinin kısa süreler sonra değişecek olması segmentte hareketliliğe neden oldu. Lüks marka bazında Bentley’i ele alırsak, Bentayga‘nın hibrid versiyonu hazırlıklarına başladı bile! Ülkelerin hızlı bir şekilde benzin ve dizel motorların iptalini istemesi, tamamen elektriğe dönüldüğünün resmidir. Diğer bir ayrıntı da Agressivo’nun Urus olduğu yönünde.

Yakın geleceğin SUV modellerinden Agressivo, diğer rakiplerine cevap anladımda full elektrikli bir 4×4 model sunuyor. İsminden de anlaşılacağı üzere yapısı gerçekten agresif!

Dış karoser yapısına baktığımızda daha çok spor bir coupe’yi andırıyor. Alçak yapısı bunu destekliyici nitelikte.

Tesla’nın rakibi kısmından baksakta ringin diğer tarafında, Land Rover ile bu olaya katılan Jaguar I-Pace var.

Ancak Agressivo hayata geçirildiği zaman resimlerde gördüğümüz gibi cesur yapısı ön plana çıkacaktır.

Agressivo’nun en çok etkileyen tarafı, ince farların geniş tamponu ile bıraktığı kusursuz görüntüsüdür.

Spor araba genlerinden yapılan ve hayran kaldığımız ikinci SUV model diyebiliriz. Birincisi hatırlarsanız sizler için incelediğimiz Aston Martin DBX dir.

Lamborghini Agressivo’nun montajı İtalya’da olacağı söylendi. Elektrikli SUV’a oldukça ümit bağlayan İtalyan firma, satış rakamlarının bu araçla iki katına çıkacağını düşünüyor.

Lamborghini’nin erişilmez araba listelerinde bence Agressivo‘da olacaktır. Elektrikli motorların ne düzeyde olacağı bilinmiyor ancak hızlı olacağı kesin! Hız ve lüks segmente oynayan firmaların alçak yapıda üretimlerinin yüksek tarza geçiyor olması, akıllarda soru işaretleri bırakıyor!

Çünkü her bir 4×4 SUV araç, bulunduğu sınıfa göre konfor ve hızlarda tatmin edebiliyor. Şimdi bu güzel SUV’un çıkışını bekleyeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum