Paylaşım

Yılların Değiştiremediği “Lada Niva” Türkiye Girişi için Gün Sayıyor!


 

Türkiye'nin çok sevdiği ve gönderimleri yıllar önce durdurulan Lada Niva'lar Ocak ayında yeniden ülkemizde. İşte detaylar...

AvtoVAZ şirketinin en büyük markası Lada, farklı iki modelle Türkiye’ye yeniden girmeye hazırlanıyor. 1977 yılında ilk olarak üretime alınan Niva’lar, 40 yıllık hayatında tüm dünyanın sevgisini kazanmış bir modeldir. İşte o meşhur Land Rover şasisine koyulmuş Renault 5’ler Ocak ayından itibaren bizlerle yeniden buluşturulacak.

Yanılmıyorsam 2000’li yıllardan itibaren Niva’ların satışı Türkiye ile birlikte büyük dünya ülkelerine gönderimleri durdurulmuştu. Bunun tam olarak sebebini bilmiyoruz. Ancak aldığımız bu haberle Lada Niva tutukunları büyük sevinç yaşacaktır. “Dağların keçisi” lakablı Niva, off road yol koşullarında kendinden beklenmeyecek hareketlerle meşhur olmuştur.

Lada, Türkiye için farklı iki model düşünüyor.

Lada Niva Türkiye Urban Model

Bu modeller Niva ve Niva Urban olacak.

Lada Niva Türkiye Urban 3 Kapı

Yıllardır “neden 5 kapılısı gelmiyor” diyenlere de Lada’dan müjdeli haberler var. Artık Niva 3 ve 5 kapı olarak satışları yapılacak.

Lada Niva Türkiye Urban 5 Kapı

Niva’nın değişmeyen yüz hatlarına sadece ufak dokunuşlar yapılmış.

Lada Niva Türkiye Urban 3 Kapı Arka Görünüm

Teknoloji namına yine beklentilerinizi karşılamayabilir.

Lada Niva Türkiye Urban İç Mekan

Fiyatları henüz belli değil. Net satış rakamlarının Ocak ayında belli olacağı söylendi.

Lada Niva Türkiye Urban Far ve Tampon

Dünyanın en neşeli ve masrafsız SUV modellerinden biri olan Niva, tahmin ediyorum ki 55 bin TL ile 80 bin TL arasında değişen fiyatlarda olacak. Bu kısımda biraz ince düşünmek gerekiyor. 3 kapılı versiyonlar yıllar boyunca insanlar tarafından yüzlerce kez testlere maruz kaldı.

Kısa aks mesafesi sayesinde, çamurlu yollarda ve tırmanışlarda sıkıntısız ilerledi. 5 kapılısının daha uzun bir versiyon olduğunu düşünürsek dingil mesafesi de uzamış oluyor. Belki bu kısımda 3 kapılı kadar atılgan olamayabilir. Ancak söz konusu Lada Niva olunca hiç birşey imkansız değildir!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın