Yatırım yapmaya başla!

LA Times’ın Milyarder Sahibine Göre Sosyal Medya: “Zamanımızın Kanseri”

Cerrah, girişimci ve hayırsever kimlikleriyle tanınan milyarder Patrick Soon-Shiong, sosyal medyayı “zamanımızın kanseri” sözleriyle niteledi. İşte nedeni ve haberin detayları;
LA Times’ın Milyarder Sahibine Göre Sosyal Medya: “Zamanımızın Kanseri”

Elon Musk, Richard Branson, Sergey Brin gibi geleceğin seyrini değiştirebilecek milyarderler arasında yer alan Patrick Soon-Shiong, Güney Afrika doğumlu aslen Çinli olan ünlü bir iş insanı. Ayrıca kendisi dünyanın en zengin doktorları denildiğinde de akla gelen ilk isimlerden!

Saymakla bitmeyen nitelikleriyle çağımızın önde gelenleri arasında bulunan Patrick Soon-Shiong, aynı zamanda Los Angeles Times’ın da sahibi. İşte bu noktada; Soon-Shiong’in açıklamaları dikkat çekti çünkü kendisi sosyal medyayı zamanımızın kanseri sözleriyle tanımlayarak, insanların sosyal medyadaki haberleri kullanma yöntemleri konusunda değişiklik yapmaları gerektiğini savundu.

Zira özellikle de Facebook skandalının patlak vermesiyle birlikte sosyal medya platformları sahte haber yaydıkları gerekçesiyle eleştirilmeye başladı.

Milyarder Girişimci Sosyal Medya Yorumu Yani yıllardır konuşulan sosyal medya bağımlılığının negatif sonuçları arasına bir de sahte haberler okuyup yanlış bilgilerle doldurulma faktörü eklenmiş oldu. Milyarder Patrick Soon-Shiong da buna dikkat çekerek, dünkü açıklamasında insanların sosyal medyada haberleri kullanma şekillerini değiştirmeleri gerektiğini savunarak platformları zamanımızın kanseri olarak nitelendirdi.

Los Angeles Times’ı Haziran’da 500 milyon dolara satın alan milyarder konuşmasında; “bu milenyumda yarattığımız kısa dikkat süresi aslında çok tehlikeli” ifadelerini kullandı.

Patrick Soon-Shiong Sosyal Medya Zamanımızın KanseriVe bunun sosyal medyanın istenmeyen sonuçları arasında yer aldığını söyledi. LA Times’ın yanında biyoteknoloji şirketi NantKwest’in başkanı ve CEO’su da olan Patrick Soon-Shiong, medyanın durumu ve onun sosyal ağlarla ilişkisiyle alakalı verdiği yanıtlarla dikkatleri üzerine çekti. Sonuçta Facebook Haber Kaynağı gibi platformlar insanların medyayı nasıl kullandığı ve haber kuruluşlarının içeriği nasıl sunduğuna dair devrim yaratırken, bir yandan da sahte haberler yaydıkları gerekçesiyle eleştirildi.

İlaveten; “bunun zamanımızın kanseri olduğunu ve sosyal medyanın haberlerin bir tür metastazı olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Patrick Soon-Shiong Sosyal Medya Zamanımızın Kanseri Yorumu Facebook’u reklamcılığa kaplanmış örgüt olarak tanımlayan Soon-Shiong, bu nedenle insanların sahte haberler, gerçek haberler ya da görüş haberleri arasında ayrı yapamadığını dile getirdi.

Kaldı ki şu anda Los Angeles’ta yaşayan Soon-Shiong, sosyal medyayı alenen eleştiren tek üst düzey girişimci de değildi. Nitekim Facebook’un eski yöneticilerinde n Chamath Palihapitiya da geçtiğimiz yıl platformun hakikat ile popülerliği karıştıran bir toplum yarattığını bildirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum