Yatırım yapmaya başla!

Hedge Fonu Yöneticisi Kyle Bass: ABD-Çin Anlaşması Yapılamayacak

ABD’li hedge fonu yöneticisi Kyle Bass, Washington ile Pekin arasında bir ticaret anlaşmasına varılabileceği konusunda şüpheli olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Hedge Fonu Yöneticisi Kyle Bass: ABD-Çin Anlaşması Yapılamayacak

Milyarder hedge fonu yöneticisi Kyle Bass, ABD ile Çin arasında bir ticaret anlaşmasına ulaşılabileceği konusunda şüphe duyduğunu ve FED’in faiz indirimlerinin bugünlerde daha az etkili olduğuna inandığını söyledi.

Hayman Capital Management kurucusu ve baş yatırım yetkilisi olan Kyle Bass; “Çin’in 2001’de Dünya Ticaret Örgütü’ne girmesinden bu yana bizimle imzaladığı her anlaşmada, Çin asla vaatlerini yerine getirmiyor” dedi.

Zaman içinde bir noktada, idari görevlilerinden birinin onları baskı altında tutacağını söyleyen Bass, bunun bir tür kültür savaşı olacağını aktardı.

Hedge Fonu Yöneticisi Kyle Bass: ABD-Çin Kültür Savaşı Çünkü Çin Komünist Partisi’nin kendisini ölçülebilir veya uygulanabilir bir şeye teslim etmek istemediğini, dolayısıyla bir anlaşmanın yapılabileceğini düşünmediğini dile getirdi. Bu noktada, Amerikalı ve Çinli müzakerecilerin Mayıs ayında görüşmeler durdurulduğundan beri ilk kez gelecek hafta yüz yüze görüşecekleri ve görüşmelere liderlik edecek Steven Mnuchin’in iki ülkenin çözmesi gereken birçok sorunu olduğunu söylediği hatırlatıldı.

Yatırımcılar şimdi FED’in gelecek haftaki faiz toplantısında oranları düşüreceği konusunda bahis oynuyorlar ve muhtemelen bu yıl daha fazla kolaylaştırma yapılacağını düşünüyorlar.

Hedge Fonu Yöneticisi Kyle Bass: FED Faiz İndirim Daha Az Etkili Ancak Bass, merkez bankasının birincil aracının cazibesinin bir kısmını kaybettiğini savundu. “Bir kere sıfır oranda bağlı kaldıktan sonra oran indirimlerinin daha az ve daha az etkili olduğuna inanıyoruz. Daha az etkili olacaklar. Sanırım 2020 yılının başlarında ABD ekonomisinde sadece yumuşaklık göreceksiniz. Yüzeysel durgunluk yaşayabiliriz” dedi.

Böyle bir ortamda Bass, uzun vadeli tahviller ve gayrimenkul dahil olmak üzere uzun vadeli varlıklar satın almayı önerdi. “Yatırımlarınızı böyle bir ortamda savunmanın en iyi yolu, uzun vadeli varlıklar satın almak” önerisiyle gündeme gelen Bass, yüksek temettü getirisi olan ABD çok uluslu şirketlerinin daha iyi performans göstereceğini de belirtti. Kyle Bass, geçtiğimiz haftalarda da Wall Street’i Çin’in ABD ile savaşını finanse etmekle suçlamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum