Yatırım yapmaya başla!

Kim Jong Un ABD’nin Batı Kıyısını mı Vuracak? Donald Trump Nasıl Tehdit Etti?

Kim Jong Un ile Donald Trump arasındaki gerginlik, tüm dünyayı endişelendirmeye devam ediyor. Zira çılgın Kuzey Kore lideri ABD’nin batı kıyısını vurmaya hazırlanıyor. İşte detaylar….
Kim Jong Un ABD’nin Batı Kıyısını mı Vuracak? Donald Trump Nasıl Tehdit Etti?

Sivri dili ve olay yaratan görüşleri ile tanınan Donald Trump, Kim Jong Un ile yaşadıkları gerginlikte hiç ama hiç geri adım atmıyor. İkilinin atışmaları tüm dünya tarafından merak ve endişe ile izlenirken, ABD Başkanı Kim’e küçük roket adam tweeti ile atıfta bulunmaktan bile çekinmiyor.

Kısacası, Kuzey Kore ile ABD arasındaki yüksek tansiyon, ülkelerin liderlerinin tartışmalarıyla birlikte her geçen gün biraz daha tedirgin edici hal alıyor. İşte tam da bu noktada, Donald Trump ile Kim Jong Un cephesinde yaşanan son gelişmeler devreye giriyor. Çünkü sizin de göreceğiniz gibi durum cidden vahim görünüyor.

Başkan Trump, üst düzey Amerikalı komutanlarla Beyaz Saray’da bir araya geldi ve fotoğraf çektirdi.

Trump, üst düzey Amerikalı komutanlarla Beyaz Saray’da bir araya geldi

Ve bu sırada açıklama yapan Donald Trump’ın konuşmaları, herkesin ilgisini çekti. Çünkü Başkan, “Bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Belki de fırtına öncesi sessizliktir.” diyerek, önce Amerika vatandaşlarının sonra da tüm dünyanın gündemine oturdu.

Yani sivri dili en belirgin özelliği olan Trump, bu kez tehditlerini alenen değil üstü kapalı bir şekilde savurmayı tercih etti.

Üst düzey komutanlarla İran ve Kuzey Kore’ye karşı alınacak önlemleri konuşan Trump, basın mensuplarının “ne fırtınası, kimi kastediyorsunuz” biçimindeki soruları karşısında ise sessiz kaldı. Toplantıda epey gizemli davranan Başkan, “Kuzey Kore mi İran mı” sorularına da cevap vermedi ve sözlerinin ne anlama geldiğinin yakında anlaşılacağını söyleyerek noktayı koydu. Gelelim, kaçık lider olarak da anılan Kim Jong Un’daki son durumlara.

Yaptığı kıtalararası balistik füze denemeleriyle 3. Dünya Savaşı’nı başlatmaya çalıştığı söylenen Kim Jong Un’un ABD’nin batı kıyısını vuracağı haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Kim Jong Un’un ABD’nin batı kıyısını vuracağı haberleri gündeme bomba gibi düştü

Yeri gelmişken, daha birkaç hafta önce Kuzey Kore’nin yeni bir füze denemesi yaptığını ve bunun altın fiyatlarını yükselttiğini hatırlatmak isterim. Dönelim, haberimize. Evet, geçtiğimiz hafta Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’a giden Rus yetkililerin verdiği bilgilere göre; ülke uzun menzilli füzeler için yeni testlere başlayacak.

Rus vekil Anton Morozov Rusya’ya döndükten sonra yaptığı açıklamalarında, Kuzey Kore’nin kendilerine ABD’nin batı kıyılarını vurabilecek matematik hesaplarını dahi gösterdiklerini belirtti.

Rus vekil Anton Morozov, Kuzey Kore'nin yeni bir füze denemesi yapacaklarını belirtti

Daha da tedirgin edici şey ise Morozov’un “Anladığımız kadarıyla bu füze denemesini yakın bir gelecekte gerçekleştirecekler. Kavgacı ve geri atmayan bir ruh hali içindeler.” demesi oldu. Washington yönetiminden ismini vermek isteyemeyen bir yetkilinin, “Kuzey Kore yeni füze denemesini 10 Ekim’de gerçekleştirebilir” sözleri de ülkede büyük yankı uyandırdı.

Çünkü 10 Ekim, Kore İşçi Partisi’nin kuruluş yıl dönümü ve geri adım atmak istemeyen Kuzey Kore bu tarihi ABD kıyılarını hedef alarak kutlamak isteyebilir. Umarız, iki ülke arasındaki gerginlik hiç kimseye zarar gelmeden son bulur ancak yaşananlar, iki ülke arasındaki savaşın pek de kolay bitmeyeceğine işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum