Yatırım yapmaya başla!

Kuzey Amerika’nın Kenevir Endüstrisi için Toparlanma ve Sıfırlanma Yorumları Yapıldı

Bazı kenevir işletmeleri bir toparlanma konusunda umutlu olsa da bazı yatırımcılar, endüstri sıfırlamasının daha önce geleceğini tahmin ediyor.
Kuzey Amerika’nın Kenevir Endüstrisi için Toparlanma ve Sıfırlanma Yorumları Yapıldı

Kuzey Amerika kenevir şirketleri, başka bir zorlu kazanç mevsiminde ilerlemeye devam ediyor. Örneğin Kanadalı Canopy Growth ve Aurora Cannabis’in hisseleri Perşembe günü, finansal performanslarının Kanada ve ötesindeki pazarda süren zayıflık nedeniyle beklentileri kaçırdığı için sarsıldı.

Bu şirketler ve diğerleri rekor değerlemelere ulaşmaya çalışırken aşırı iyimser tahminler sert gerçekler tarafından karşılandı.

Pek çok analist kenevire dair aşırı iyimser yorumlarla gündeme gelse de yeni piyasaların gelişmesi zaman alıyor ve devam eden yasal muallak belirsizlik yaratıyor.

 Kenevir Endüstrisi Yeni Piyasa Gelişmesi Zaman Alıyor Bazı kenevir işletmeleri bir piyasa toparlanmasına dair umutluyken bazı yatırımcılar bir endüstri sıfırlamasının daha önce gelmesinin daha muhtemel olduğunu söylüyor. Özel sermaye fonu Entourage Effect Capital yöneticisi Matt Hawkins, CNN’e yaptığı açıklamada; “Gerçek olan ve gerçek olmayan şirketler için bir temizlik süreci olması gerekiyor” dedi.

Kuzey Amerika kenevir endüstrisi, finansal açıdan kendi lehine olacak bir evrimin sancıları içinde ve endüstriyi yakından takip edenler, bazı şirketler için çok fazla fırsat olacağını öngörüyor.

CNBS’nin kurucusu Tim Seymour da halka açık kenevir şirketlerinin başlangıçta genişleme stratejileri ve lisansları için ödüllendirildiğini ama sermaye piyasalarının artık bunu kutlamadığını söyledi.

 Kenevir Endüstrisi Geleceği Yapılan Yorumlar Nitekim önde gelen esrar endüstrisi stoklarını izleyen The North American Marijuana Index, Cuma günü 115 civarında, ayni altı ay öncesine kıyasla yüzde 60 aşağıda işlem gördü.

MGO-ELLO Alliance CEO’su Evan Eneman ise şu anda pek çok hareketli parça olduğunu ancak genel anlamda makro açıdan bakıldığında görünümün olumlu olduğunu bildirdi. Cowen analistleri de bu hafta ABD kenevir endüstrisi için görünümlerini yükselterek, 2030 yılına kadar 85 milyar dolarlık potansiyel satış tahmin ettiler.

ManifestSeven CEO’su da bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, şirketin yakında listelemeyi tamamlayacağını belirterek; “Bu, kaçınılmaz olan bir döngünün sonucudur. Bu gerçekten endüstrinin gerçek yapısının başlangıcıdır” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum