Yatırım yapmaya başla!

Kurumsal Bir İşe Girmek Yerine Dünyayı Dolaşan Blogger Yine de 6 Haneli Rakamlar Kazanıyor

Ailesi ilk başta kurumsal bir iş sahibi olmasını istese de seyahat bloggeri sonunda yaptığı şeyi onlara gerçek bir iş olarak kabul ettirmeyi başarmış. Hem de binlerce dolarlık kazançlarla;
Kurumsal Bir İşe Girmek Yerine Dünyayı Dolaşan Blogger Yine de 6 Haneli Rakamlar Kazanıyor

Kariyerinin ilerleyişi geleneksel yöntemlerden farklı olan Drew Binsky, sadece iki yıl içinde bir İngilizce öğretmeni ve blogger olmaktan videoları milyonlarca kez görüntülenen bir internet ünlüsüne dönüşmeyi başarmış.

Aslında hikayesi, 2013 yılında Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, ailesine İngilizce öğretmek için Güney Kore’ye taşınacağını söylemesiyle başlamış. Ve kendisinin anlattığına göre ailesi Binsky’nin bu kararına karşı çıkmış. Ancak itirazlar, Binsky’nin geçen yıl elde ettiği kazancı sonucunda yerini alkışa bırakmış. Çünkü Binsky, geçen yıl Booking.com gibi marka ortaklıklarıyla birlikte Facebook ve YouTube’dan 154 bin dolardan fazla para kazanmış.

Verdiği bir röportajda hikayesini samimiyetle anlatan Binsky; “İlk başta, annemi ve ailemi tam zamanlı olarak yapacağım iş konusunda ikna etmek zor oldu” diyerek başlıyor öyküsüne.

Drew Binsky Ailesini İkna Etmekte Zorlanmış Öyle ki annesi oğluna; “kurumsal bir iş bulmak için ne zaman döneceksin” demeden edememiş. Fakat daha sonra kendisinin de doğruladığı gibi oğlunun işinden de kazancından da gayet memnun kalmış. CNBC’de yer alan röportaja göre şöyle anlatıyor Binsky’nin annesi düşüncesini: “Biz çok gelenekseliz, yani çocuklarımızı üniversiteye göndeririz ve sonra bir derece alırlar ve sonra çalışmalarını ve Arizona’ya geri dönmelerini umarız.”

Oğlu Drew ise bugün halihazırda 163 ülkeyi ziyaret etmiş bir içerik üreticisi ve dünyadaki tüm ülkeleri ziyaret etmeyi planlıyor.

Drew Binsky 163 Ülkeyi Ziyaret Etmiş “Bir gecede başarılı bir video yapımcısı ya da herhangi bir uzmanlığa sahip herhangi bir şey olamazsınız. Eğer bir golfçüyseniz, yarın uyanıp PGA Tour’a katılamazsınız.” diyen Drew, yurt dışında yaşadığı ilk birkaç yılını seyahat blogunu güncelleyerek ve Snapchat hesabına videolar göndererek geçirmiş. Ancak gerçek kariyeri Kuzey Kore’ye seyahat ettikten ve genel olarak 10 milyondan fazla görüntülenen videolar ürettikten sonra şekil almaya başlamış. Bu arada gelirinin de büyük ölçüde değişkenlik gösterebildiğini vurguluyor Drew.

Paraya asla bir motivasyon aracı olarak görmediğini anlatan Drew, videolarının oluşturduğu görüntülenme sayısına bağlı olarak ayda bin ila 30 bin dolar arasında kazanç elde ettiğini belirtiyor.

Drew Binsky Aylık 1000 30 Bin Dolar Kazanıyor Ayriyeten seyahat masraflarını mümkün olduğunca düşük tutmayı ve sıkı bir bütçeyle seyahat etmeyi de ihmal etmiyor Drew. Ailesi ise Drew’in yakın zamanda kurumsal bir işe girmeyeceğini kabul etmiş durumda ve çocuklarının yaptığı işten dolayı en azından onun adına mutlular.

Kaldı ki ebeveynleri Danny ve Ellen, Drew yurt dışına çıkmadan önce ABD’den hiç ayrılmamış olsalar bile şu anda Vietnam ve Tayland gibi yerlere seyahat ediyorlar. Bu durumdan ne kadar memnun olduklarını da; “Hayatımızı farklı kültürlere, farklı yiyeceklere ve bildiğiniz farklı alanlara açtı” diyerek açıklıyorlar. Drew de ailesinin kendisi onayladığını hissettiğini şöyle dile getiriyor: “Evet, yaptığım şeyin gerçek olduğunu gördüklerine seviniyorum.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İş Fikirleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum