Yatırım yapmaya başla!

Küresel Ticarette Yavaşlama Gören FedEx Bunun için Önlemler Alıyor

FedEx, 2019’un tamamı için kazanç beklentilerini hisse başına 17.20 ila 17.80 dolardan 15.50 ila 16.60 dolar arasına düşürdü ve endişe verici yorumlarda bulundu. Detaylar aşağıda;
Küresel Ticarette Yavaşlama Gören FedEx Bunun için Önlemler Alıyor

Analistlerin beklentileri hisse başına 17.33 dolar seviyesindeyken FedEx, 2019’un tamamı için kazanç beklentilerini hisse başına 17.20 ila 17.80 dolardan 15.50 ila 16.60 dolar seviyesine çekti.

Dün kazanç beklentilerini düşüren ve başta Avrupa olmak üzere uluslararası işletmelerinde zayıflık olduğunu belirterek maliyet düşürme planlarını duyuran FedEx’in hisseleri yüzde 6’nın üzerinde düşüş gösterdi. FedEx’in Başkan Yardımcısı ve CFO’su Alan B. Graf Jr. de ilgili açıklamasında küresel ticaretin son aylarda yavaşladığını ve öncü göstergelerin yakın vadede küresel ticarette yavaşlamaların devam edeceğine işaret ettiğini söyledi.

Alan B. Graf Jr. ayrıca nu trendlerin FedEx Express’teki hizmet karmasındaki değişim ile birleştiğinde sektörün finansal sonuçlarını olumsuz yönde etkilediğini kaydetti.

FdEx Küresel Ticarette Yavaşlama GörüyorFedEx’in açıklamalarının ardından UPS’nin hisselerinde de düşüş görüldü. İlgili haberde, Uluslararası Para Fonu’nun Ekim ayında ABD ve ticari partnerleri arasındaki gerilimleri dikkate alarak küresel büyüme tahminlerini azalttığı hatırlatıldı. IMF buna göre küresel ekonominin bu yıl ve gelecek yıl yüzde 3.7 puan artacağını tahmin etmiş, önceki tahminine göre 0.2 puan düşüş öngörmüştü.

Nihayetinde Buenos Aires’te 90 günlük bir tarife ateşkesi yapılsa da ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmazlığının kısa vadede sona ermeyeceği düşünülüyordu.

FdEx Küresel Ticarette Yavaşlama Öngörüleri Önlemler Almaya BaşladıTicaret belirsizliği arasında önemli küresel piyasalar zayıflamış ve volatilite ABD stoklarını sarsmış, bunlar ekonomik yavaşlama endişeleri için tetikleyici olmuştu. FedEx’in zayıflık konusunda vurgu yaptığı Avrupa’nın ayrıca Almanya ve İtalya gibi kilit piyasaların ayı piyasasına girdiği görülmüştü.

FedEx de uluslararası segmentteki zayıflığı telafi etmek için maliyet düşürme planlarını açıkladı. FedEx plan kapsamında, gönüllü bir satın alma programı uygulayacağını, işe alımları azaltacağını, FedEx Express’teki uluslararası ağ kapasitesini azaltacağını ve ihtiyari harcamaları azaltacağını bildirdi.

Bununla birlikte FedEx ABD ekonomisinin sağlam kalmaya devam ettiğini ve ABD çalışanlarının gönüllü satın alımlarıyla şirketin yılda 225 ila 275 milyon dolar tasarruf edeceğini belirtti. “ABD ekonomisi sağlam seyrini sürdürürken, çeyrek dönemde, özellikle de Avrupa’da uluslararası işlerimiz zayıfladı. Bu eğilimin etkisini azaltmak için yeni maliyet azaltma girişimleriyle harekete geçiyoruz” ifadeleriyle açıklama yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum