Yatırım yapmaya başla!

Küresel Boyuttaki Şirket Hisselerinde %20 Civarı Düşüş ve TCMB Öncesi Pariteler

Pariteler önemli açıklamaları bekliyor. Dünyaca ünlü reklam şirketi WPP hisseleri 3. çeyrek bilanço açıklaması ile %20 değer kaybetti.
Küresel Boyuttaki Şirket Hisselerinde %20 Civarı Düşüş ve TCMB Öncesi Pariteler

Bugün hem Avrupa hem de ABD tarafında ekonomik veri takvimide trafik oldukça yoğun. ECB faiz kararı ve başkan Draghi’nin basın açıklaması oldukça önemli. Türkiye tarafında ise TCMB faiz açıklaması yakından takip ettiğimiz bir diğer önemli gelişme. Aldananın finansallar üzerine yoğunluk gösterdiği bugünlerde akıllara döviz geliyor.

GBP/USD’ye baktığımızda çok hafif bir primlenme görülüyor. Parite 1,29 seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Piyasanın öngördüğü gün içindeki ilk direnç seviyesi 1,2950 olarak karşımıza çıkarken, grafiğin yukarı yönlü hareketlerinde psikolojik sınır 1,30 önemli bir direnç olabilir.

Euro Üzerindeki Baskı Açıklamaları Bekliyor

Euro Üzerindeki Baskı Açıklamaları BekliyorEUR/USD paritesinde faiz kararı öncesi dar bir batta hareketler yatay olarak gözlemleniyor. 14 günlük RSI indikatöründe 36 seviye kadar gerileme gözlemlediğimiz parite için analistlerin yorumları satış bölgesine doğru giderek yaklaşıldığı yönünde. 1,1350 ve 1,1315 seviyeleri gün içinde destek olarak yorumlanan bizim de yakından takip ettiğimiz seviyeler.

USD/JPY’de sakin bir tablo görüyoruz. 112,30 seviyelerinde hareket eden, 112,05 noktasında 50 günlük hareketli ortalaması yorumlanan ve piyasalara paralel incelediğimiz ilk destek noktası olan parite de ikinci destek olarak incelenen seviye 111,95 olarak karşımıza çıkıyor.

XAU/USD 1231 dolar civarında işlem görüyor. Değerli metal için takip edilmesi yorumlanan ilk destek noktasında 1228 seviyesi dikkat çekiyor. Spot altının dar bantlı sergilediği tablolara baktığımızda yatay her iki kanatta da yatay bir seyrin oluşabileceği düşünülüyor.  

Ünlü Reklam Şirketinde Yatırımcısını Sarstı

Ünlü Reklam Şirketi WPP Yatırımcısını SarstıDünyanın en büyük reklam şirketlerinden olan WPP PLC 2018 yılı 3. çeyrek bilançolarını yayınladıktan sonra Londra borsalarında hisse senetleri %20 oranında değer kaybetti. J. Walter Thompson ve Group M gibi ajanslara sahip olan İngiliz şirketi operasyonel performansının önemli bir göstergesi olan benzer net satışlarının 30 Eylül’de sona eren 3 çeyrekte %1.5 düştüğünü belirtti. Piyasanın beklentisi %0.4 oranında yükseliş idi.

Şirket yıllık bazda satışların %0,5 ve %1 arasında bir düşüş kaydettiğini, daha önce ilk yarıya benzer trendlerde net satışların beklendiğini ve hedeflerinin yıllık bazda %1,6 oranında artan bir gelir ve net satışlarda %0,3’lük bir yükseliş olduğunu duyurdu. Bugün yapılan açıklamada, 2019 yılı için daha da zorlu bir süreç kaydedilebileceği belirtildi. 

Londra piyasalarında listelenen WPP hisseleri açılışını 880,00 GBX/Hisse fiyatı ile yaptı, günlük dalgalanmasında 818 düşük ve 905 yüksek noktalarını kaybetti. Hisse 181,40 puanlık değer kaybı ile işlemlerine devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum