Yatırım yapmaya başla!

Küresel Ekonomik Daralma ABD’ye Yansıyabilir, FED ve Analistler Paralel Düşünüyor

Wall Street piyasalarında belirsizlikler yatırımcıları ve analistleri endişelendiriyor. Sermaye piyasalarındaki düşüşler sıkı politikaları destekliyor.
Küresel Ekonomik Daralma ABD’ye Yansıyabilir, FED ve Analistler Paralel Düşünüyor

ABD tahvil fiyatları Cuma günü ardı ardına gerçekleşen alımlar ile yükseldi. Yatırımcılar piyasalardaki son dalgalanmaları, petrollere olan etkisini ekonomiyi ve Federal Rezerv politikasını nasıl etkilediğini değerlendirdiler.

10 yıllık gösterge notu, Tradeweb’e göre Perşembe günü %3.116’dan %3.074’e geriledi. 7 Ekimde kaydedilen artışlarla %3.232 seviyelerini gören kıymetlerde görülen düşüş ile 2017 Mayıs’ından bu yana en uzun aşağı yönlü seri gerçekleşti.

FED’den “Küresel Ekonomi ABD Piyasasına Olumsuz Yansıyabilir!” Açıklaması

Küresel Ekonomi ABD Piyasasına Olumsuz Yansıyabilir!Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida’nın Cuma gününe kadar tahvil fiyatları yükseldiğinde düşen faizler, faiz oranlarının sözde nötr oranına yaklaşması nedeniyle merkez bankası politikasına ve ekonomik verilere güvenmenin önemini vurguladı.

FED tarafından yapılan açıklamada politika yapıcıların küresel büyümedeki yavaşlamanın ABD’deki büyümeyi etkileyebileceğine dair sinyaller aldığı ifade edildi. Hisse senedi piyasalarında son zamanlardaki değer kayıplarının ekonomide daha sıkı bir mali görünüme katkıda bulunduğuna değinildi.

Tahvil ve hisse senetlerindeki son oynaklığa ve Çin’deki büyüme hızıyla ilgili endişeler de kaynak gösterildi. Yatırımcılar ayrıca Avrupa Birliği’yle ilgili Brexit müzakerelerini çevreleyen karmaşayı da yakından takip ediyor.

İngiltere Başbakanı Theresa May kabinesindeki yetkililer önerilen bir ayrılık anlaşması hakkında şüpheci kaldıkları için güven oylaması oyu ile karşı karşıya kalabileceği ve uzayabilecek süreçlerin küresel ekonomiye negatif yansıyacağı düşünülüyor.

Analistler Küresel Ekonomide Bozulma Konusunda FED ile Paralel Düşünüyor

Analistler Küresel Ekonomide Bozulma Konusunda FED ile Paralel DüşünüyorAnalistlerin son zamanlardaki yorumlarında ağırlık kazanan bir görüş olarak Merkez Bankası tarafından gelebilecek hızlı faiz artırımlarında piyasanın şaşırmayacağı belirtirdi. ABD devlet tahvillerine olan talep, hisse senedi piyasalarındaki dayanıklılık hakkında belirsizliklerin ortaya çıkması ve bazı tanınmış şirketlerin beklentileri aşan olumsuz performansından dolayı, düşen hisse fiyatları ile desteklendiği yorumlandı.

FED tarafındaki açıklamaya paralel küresel ekonomide görülen zayıflamanın, ABD’de baş gösterebileceği belirtildi ve gerçekleşebilecek sürecin hali hazırdaki görünüm ile daha olumsuz bir senaryo meydana getirebileceğine değinildi.

Wall Street borsa endekslerine baktığımızda haftanın son işlem gününde Dow Jones 25.413,22 seviyesi ve S&P 500 2.736,27 puandan pozitif, Nasdaq 7.247,87 puandan negatif kapanış gerçekleştirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum