Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Küresel Ekonomi Hatalı Hamlelerle Devrilebilecek Hassas Bir Dengede!

Northern Trust’ın CEO’su ve Başkanı Michael O’Grady, küresel ekonominin merkez bankalarının hatalı hamlelerinin riske edebileceği hassas bir dengede olduğunu söyledi. Detaylar şöyle;
Küresel Ekonomi Hatalı Hamlelerle Devrilebilecek Hassas Bir Dengede!
Yorum

Northern Trust’ın CEO’su ve Başkanı Michael O’Grady, küresel ekonominin bir merkez bankasının hatalı adımı ya da çözümlenmemiş ticaret anlaşmazlığı tarafından devrilme tehdidi altında hassas bir dengede olduğunu söyledi.

Fakat 10 yıl önce krizin merkezi olan ABD finans sisteminin, şu anda genel olarak çarpıcı biçimde daha iyi bir şekilde olduğunu da belirtti. Finansal hizmetler şirketi Northern Trust’ın CEO’su her yıl Singapur’da düzenlenen Singapur Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, iyileşmenin hala bozulmamış olduğunu ve enflasyonun kontrol altında tutulduğunu dile getirdi.

Açıklamalarıyla mevrut konulara değinen Michael O’Grady, 2008 ekonomik krizinden 10 yıl sonra küresel ekonominin hassas bir dengede olduğunu söyledi.

Michael O’Grady Küresel Ekonomi Yorumu Bu noktada, büyük merkez bankalarının krizden sonra ekonomiyi canlandırmak için muazzam teşvikler ortaya çıkardığı vurgulandı. Federal Rezerve Sistemi faiz oranlarını artırıp tahvil alım programını sonlandırırken, Avrupa Merkez Bankası’nın ise yıl sonuna kadar parasal genişleme girişimini durdurması bekleniyor.

Michael O’Grady de küresel ekonomik koşulların bu tür faaliyetler için elverişli olduğunu söyleyerek; “bence bu hassas bir denge” deyimini kullandı.

Michael O’Grady Küresel Ekonomi Hassas Dengede Yorumu“Dengenin gerçekleşmesi için FED ve diğer merkez bankalarının bunu çözmesi gerek ve bizim endişemiz onların piyasanın ve enflasyonun nerede olduğunu geçip geçmeyecekleri olmalı” diyen Michael O’Grady, ticaretin küresel ekonomideki dengeyi korumaya yardımcı olduğunu vurguladı.

Northern Trust CEO’su ayrıca ABD ile partnerleri arasında süregelen ticaret savaşının avantajlı bir şekilde karara bağlanmasını istediklerini kaydetti.

ABD Finans Sistemi 2008 Krizine Kıyasla Daha İyi DurumdaFakat her şeyin ötesinde, 10 yıl önce krizin merkezi olan ABD finans sisteminin şu anda çarpıcı bir şekilde daha iyi durumda olduğunun üzerini çizdi. Ve bankaları güçlendirmeye yönelik çabaların risklere karşı direnmek için daha iyi tamponlarla sonuçlandığını bildirdi.

Bir sonraki krizin nereden geldiğini tahmin etmenin zor olduğunu dile getiren Northern Trust CEO’su; “bu yüzden nereden geldiğine bakmaksızın hazırlanmanın çok daha önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bu cepheden, sistemin eskisinden çok daha iyi durumda olduğunu düşüyorum” sözleriyle de konuşmasını noktaladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu