Yatırım yapmaya başla!

Bakanlık Thomas Cook İflasının Ardından Kredi Destek Paketi Sağlanacağını Duyurdu

İngiliz dev seyahat şirketi Thomas Cook'un resmi olarak batmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Alınan bilgiye göre İngiltere'de "Kredi Destek Paketi" devreye girecek.
Bakanlık Thomas Cook İflasının Ardından Kredi Destek Paketi Sağlanacağını Duyurdu

178 yıllık geçmişiyle İngiltere’nin en eski seyahat ve havayolu firmalarından biri olan Thomas Cook’un yüksek borçlanma nedeniyle batmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Twitter üzerinden açıklamasını duyuran Bakanlık, Thomas Cook aracılığıyla Türkiye ziyaretinde bulunan misafirlere yönelik bilgi verdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında, bugün itibarıyla batan Thomas Cook’un faaliyetlerinden zarara uğrayabilecek işletmeler için üzerinde çalışılan “Kredi Destek Paketi” en kısa zamanda devreye girecek.

Kredi Destek Paketi Devreye GirecekThomas Cook’un Türkiye’de bugün itibarıyla 21 bin 33 konaklamalı ziyaretçisi olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından duyurulurken, sağlanacak söz konusu destek paketiyle birlikte hasara uğrayan şirketlerin kayıpları telafi edilebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın söz konusu açıklamasından, 22 Eylül 2019 tarihini de kapsamak üzere içeride konaklayan Thomas Cook misafirlerinin konaklamalarından doğan tüm masraflarının ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) güvencesi altında olduğu bilgisine ulaşıldı.

Ayrıca şu an işletmelerinde Thomas Cook müşterisi bulunan otellerin bu misafirlerinden ücret talep etmesi ya da odayı boşaltmalarını istemesi yasaklanarak, bu tarz davranışlarda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacak olması açıklamada yer alan en dikkat çekici nokta oldu.

Bugünden itibaren İngiltere faaliyetlerini sonlandıran Thomas Cook’un Almanya, Rusya ve Kuzey ülkelerde faaliyetlerini sürdürdüğü açıklamada yer alan diğer bilgiler arasında.

Diğer Ülkelerde Faaliyetlerini SürdürüyorDev şirketin iflas etmesiyle çok sayıda müşterinin mağduriyet yaşaması nedeniyle önlemler alan Bakanlık böylelikle zor durumda kalmaları en aza indirgiyor. Müşterilerin yanı sıra büyük istihdam olanağı sunan firmanın batması dünya genelinde 20 bini aşkın insanı işsiz bırakacak.

İflasın kesinleşmesinin ardından dünden itibaren tatil bölgelerine boş uçaklar yollanmaya başlanmış, 150 bini aşkın İngiliz yolcunun ülkelerine geri döndürülmesi için faaliyetler planlanmış ve devreye girmişti. Müşterilerin bu iflastan en az zararı görmesi amaçlanırken, hükümet ve diğer işletmelerin bundan sonraki adımları takip edilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum