Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kuleba’dan Yunanistan’a Teşekkür, Rus Propagandasına Sert Eleştiri

Dmytro Kuleba, Yunan mevkidaşı ile Rusya'ya daha fazla yaptırım konusunda hemfikir olduklarını açıkladı. Rus propagandacıları da sert eleştirdi. İşte detaylar;
Kuleba’dan Yunanistan’a Teşekkür, Rus Propagandasına Sert Eleştiri
Yorum

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yunan mevkidaşına teşekkür etti.

Bununla birlikte Rusya üzerinde daha fazla baskı yapılması için çağrılarını yineledi. Rus televizyon propagandacılarını sert eleştiren Kuleba, Rus pilotların bile onlardan daha iyi olduğunu çünkü en azından vurulabildiklerini söyledi.

Kuleba’dan Yunan Mevkidaşına Teşekkür

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’la görüştü. Dendias’la Rusya’ya yönelik yaptırımların daha da artırılması gerektiği konusunda hemfikir olduklarını söyledi.

“Rusya, Ukrayna’ya karşı devam eden savaşının bedelini ödemeli” diyen Kuleba, Nikos Dendias’a Mariupol ve Yunan toplumuna insani yardım sağlama konusundaki kişisel çabalarından dolayı minnettar olduklarını ekledi.

Dendias da konuyla ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kuleba ile görüştüğünü ve kendisine Ukrayna konusunda bilgi verdiğini aktardı.

Kuleba: Rus Propagandacılar Rus Pilotlardan Bile Beter

Savaşın başından bu yana her iki taraf da birbirini gerçeği yansıtmayan haberler yayımlamakla suçluyor. Rusya, bu konuda Batı ülkelerine karşı sert sözlerle uyarılarda bulunurken Rus medyasına konulan blokelerle dünyanın tek taraflı bilgilere maruz bırakıldığını iddia ediyor.

Kuleba bugünkü paylaşımı da bu durumun örneklerinden. “Rus televizyon propagandacıları Rus pilotlardan bile beter. Pilotlar en azından vurulma riskiyle karşı karşıya.” dedi.

Sunucuların güvenli bir şekilde uyuyup sonra yayına girdiklerini ve nükleer saldırılar ya da istilacı NATO üyeleri için çağrıda bulunduklarını aktardı. “Her birini cezalandırın. Tüm zehirli Rus propagandasını ve onun olanaklarını engelleyin” ifadeleriyle dünyaya seslendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu