Yatırım yapmaya başla!

Kudlow: ABD Ekonomisi Güçlü Olsa da FED Düşük Enflasyon Nedeniyle İndirim Yapmalı

Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, FED'in düşük enflasyon nedeniyle indirim yapması gerektiğini söyledi.
Kudlow: ABD Ekonomisi Güçlü Olsa da FED Düşük Enflasyon Nedeniyle İndirim Yapmalı

Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, FED’in faiz indirim ihtimalini azaltan istihdam raporunun ülkenin çok güçlü bir refah döngüsü içinde olduğunu gösterdiğini söyledi. Buna rağmen kurumun yine de oranları düşürmesi gerektiğini savundu.

Ulusal Ekonomik Konsey yöneticisi Larry Kudlow, ABD ekonomisinin sağlığı konusunda çok iyimser olduğunu ancak düşük enflasyon nedeniyle FED’in Aralık ayında yaptığı faiz artırımını geri alması gerektiğini dile getirdi.

Haziran ayı istihdam raporu açıklaması sonrası verdiği demeçte Larry Kudlow; “hala çok güçlü bir refah döngüsü içindeyiz” diyerek şöyle devam etti:

Kudlow Hala Güçlü Refah Döngüsü İçindeyiz “Büyüme yanlısı politikalarına, düşük vergilere, liberalleştirmeye, açılan enerjiye, ticaret reformuna sahibiz. Arz taraflı politikalarımızın teşvikleri işe yarıyor diye düşünüyorum.” Güçlü bir ABD ekonomisi gördüğünü aktaran Kudlow, FED’in hala para politikasını kolaylaştırması gerektiğini ve bunun nedeninin en at seviyedeki enflasyon oranları olduğunu belirtti.

Enflasyonun FED’in hedefinin ve çoğu insanın istediği seviyenin altında olduğunu vurgulayan Kudlow, merkez bankasının faiz artırımını geri alması gerektiğinin nedenin bu olduğunu öne sürdü.

Kudlow FED Artırım Geri Almalı Nedeni Enflasyon “Zayıf bir küresel ekonomi ile sigorta poliçesi çıkarmak kötü bir şey değil. Sadece bu güçlü refah döngüsüne müdahale edecek hiçbir şey istemiyorum” ifadeleriyle de FED’e bir nevi uyarı gönderdi. Kendisi daha önce de FED’in oranları ve ABD ekonomisi ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu.

Mart ayında verdiği bir röportajda Larry Kudlow, Trump’ın FED’e indirim çağrılarında haklı olduğunu savunarak kurumun hemen 50 baz puanlık indirim yapması gerektiğini söylemişti. FED’in oranları sabit tutma kararının ardından konuşan Kudlow, o zaman da ABD ekonomisinin çok iyi göründüğünün üzerini çizmişti. FED’in bilançosunu küçültmeyi durdurmasını isteyen Kudlow; “dışarıda bir enflasyon yok, dolayısıyla FED’in eylemlerinin muhtemelen abartılı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum