Yatırım yapmaya başla!

Kudlow, Çin Müzakerelerinden Büyük Bir Anlaşma Çıkmasını Beklemiyor

Larry Kudlow, ABD-Çin ticaret müzakerelerinde büyük gelişmeler olacağı konusundaki beklentileri düşürdü. İşte detaylar;
Kudlow, Çin Müzakerelerinden Büyük Bir Anlaşma Çıkmasını Beklemiyor

Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı Larry Kudlow, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek ABD-Çin ticaret müzakerelerinde büyük gelişmeler olacağı konusundaki beklentileri hafifletti. Dün verdiği bir demeçte; müzakerelerden büyük bir anlaşma çıkacağını beklemediğini dile getiren Kudlow; “müzakerelerin geçen Mayıs ayında kaldığı devam edeceğini umuyorum” dedi.

Kudlow ayrıca Mayıs ayında görüşmeler sona ermeden önce anlaşmanın yüzde 90 oranında tamamlandığını belirtti.

Kudlow, Anlaşma Mayıs Yüzde 90 Tamamlandı Steven Mnuchin ise müzakerelerin yeniden başlatılması kararının ardından ABD-Çin anlaşmasının yüzde 90 oranında tamamlandığını iddia etmişti. Öte yandan Kudlow, o zamanlar iyi gittiklerini savunarak iki tarafın hala fikri mülkiyet hırsızlığı ve zorunlu teknoloji transferi gibi temel yapısal sorunları ele alması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kudlow ayrıca ABD ekonomisinin gücünü vurguladı. Nitekim ABD ikinci çeyrekte yüzde 2.1 oranında büyüyerek beklentilerin üzerine çıktı. İlk çeyrekte yüzde 3.1 oranında büyüme kaydeden ABD ekonomisi, ikinci çeyrekte beklentileri aştı.

Verilerin ardından da hazine tahvilleri kazançlarını silerken endeksler de yükseliş kaydetti.

Kudlow, ABD Ekonomik Büyüme İkinci çeyrek ekonomik büyümesine değinen Larry Kudlow da tüketiciyi ABD ekonomisinin kahramanı olarak nitelendirirken FED’in 2018’deki oran artırımlarına rağmen ekonominin bu hızda büyümeye devam etmesinin neredeyse bir mucize olduğunu söyledi.

ABD-Çin anlaşmasının yakın zamanda gerçekleşmeyeceğine dair bir diğer yorum da milyarder hedge fonu yöneticisinden geldi. ABD ile Çin arasında bir ticaret anlaşmasına ulaşılabileceği konusunda şüphe duyduğunu açıkça belirten Kyle Bass, Çin Komünist Partisi’nin kendisini ölçülebilir veya uygulanabilir bir şeye teslim etmek istemediğini, dolayısıyla bir anlaşmanın yapılabileceğini düşünmediğini anlattı.

Önceki gün Steven Mnuchin de ABD-Çin müzakereleri hakkında konuşarak ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer’le birlikte Şanghay’a gideceğini ama hala birçok sorun olduğunu belirtmişti. Yine de görüşmeler hakkında Kudlow’a kıyasla daha iyimser konuşmuştu. “Çok fazla sorun olduğunu söyleyebilirim, beklentilerim bunu Washington’da yapılacak bir görüşmenin takip etmesi ve umarım ilerlemeye devam edeceğiz” diyen Hazine Bakanı, iki tarafın Şanghay’da bir araya gelmesinin sembolizmine dikkat çekerek müzakerelerde ilerleme kaydetmeyi umduğunu yinelemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum