Yatırım yapmaya başla!

Lüks Yolcu Gemisi Olan Kruvaziyerlerin Rotası Yeniden Türkiye’ye Çevrildi

Airam Diaz Pastor, Akdeniz Kruvaziyer Birliği (MedCruise) Başkanı olarak bazı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Lüks Yolcu Gemisi Olan Kruvaziyerlerin Rotası Yeniden Türkiye’ye Çevrildi

MedCruise Başkanı Airam Diaz Pastor, Türkiye’nin güvenli bir ülke olduğunu kanıtladığını ve Türkiye limanlarına daha çok kruvaziyerin geleceğine inandığını belirtti. Bunun yanında Norwegian Cruise Line’ın Türkiye’ye gelmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Başkan, Akdeniz Kruvaziyerler Birliği’nin 54. Genel Kurulu için Kuşadası’nda bulunuyor. Burada gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük seyir hattına sahip ve dünya pazarının %8,7’sini elinde tutan ABD merkezli Norwegian Cruise Line firmasının tekrardan Türkiye’ye gelme kararı vermesinin çok önemli olduğunu dile getirdi.

Pastor, üzerinde pek çok konaklama, yemek, eğlence seçenekleri bulunan lüks yolcu gemileri olan kruvaziyerlerin rotasını yeniden Türkiye’ye çevirmesinin önemli olduğunu söyledi.

Pastor Kruvaziyerlerin Rotasını Yeniden Türkiye'ye Çevirmesinin Önemli Olduğunu SöylediBaşkan Pastor konuşmasını “Türkiye gösterdi ki burası güvenli bir ülke ve artık buraya daha fazla kruvaziyer gelecek. Norwegian Cruise Line’ın Türkiye’ye gelmesi çok önemli. Eğer Türkiye’ye geliyorsa Karadeniz’e de çıkacak, Trabzon Limanı’nı programına alacak. Ege’de de Kuşadası Limanı ve başka limanları da ziyaret edecek.” sözleriyle devam ettirdi.

Bunun yanında Türkiye’nin bu konuda değişik programlar yapması gerektiğine de değindi. Ayrıca, gemi şirketleriyle iletişime geçilip yeni organizasyonlar yapılmasının elzem olduğunu, bu konuda yerel yönetimlerin de işe katılmasına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Kruvaziyer turizminin dünyada altın çağı yaşadığının bilgisi de Pastor tarafından belirtildi. “Bu çağı yaşamış olmakla çok şanslıyız. Şu anda tersanelerde 124 kruvaziyer inşa ediliyor. Bu gemiler çıktığında tüm dünyayı dolaşacak. Dünya size büyük gelebilir ama kruvaziyer turizmi için çok küçük. Burada en şanslı bölge Akdeniz. Bizim yapmamız gereken hep birlikte programlar yapmak ve çok çalışmak.” ifadeleriyle düşüncelerini aktardı.

Global Liman İşletmeleri Üst Yöneticisi Emre Sayın’dan gelen açıklamada, ülke tanıtımlarının meyve vermeye başladığı, güvenlik algısının aşıldığı ve bu aşamada teşviklerin önemli olduğu belirtildi.

Global Liman İşletmeleri Üst Yöneticisi Emre Sayın'dan Açıklama GeldiEmre Sayın ayrıca, devletten gelen teşviklerin çok önemli ve yerinde olduğu, zamanlamasının doğru yapılması gerektiği bilgisini verdi. Sayın, günümüzde denizlerde bulunan gemilerden iki kat daha büyük gemilerin inşa edildiğini söyledi. Ayrıca sektörün kapasitesinin 5-6 yıl içinde %50 artacağının haberini verdi.

Üst yönetici Emre Sayın konuşmasının devamında, gemilerin gideceği liman ve rotaları belirlemenin şimdiden gerekli olduğuna vurgu yaptı. Türkiye’nin kendi payına düşen kısımdan fayda sağlamasının önemli olduğunu da açıklarken, bunun için güvenlik algısını iyi tutmanın yapılması gereken en önemli şey olduğunu belirtti. Sayın, ikinci eylemin ise tanıtımı sürdürmek olduğunu açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum