Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kriptoda Ayı Piyasası Bank of America’yı da Vurdu! Kayıp Büyük!

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşlerden etkilenen Bank of America'nın aktif kullanıcı sayısı yüzde 50 daraldı. Detaylar haberde;
Kriptoda Ayı Piyasası Bank of America’yı da Vurdu! Kayıp Büyük!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında kabus dolu günler sürerken mevcut piyasa ortamı pek çok kişi ve kuruluşu olumsuz anlamda etkilemeye devam ediyor. Ayı piyasasının en çok kaybedenlerinden biri de Bank of America oldu.

Bank of America bünyesindeki aktif kripto para birimi kullanıcı sayısının, dijital varlık piyasasındaki uzun süreli çöküşün ortasında yarıdan fazla azaldığı belirtildi.

Bank of America Kullanıcı Sayısında Ciddi Düşüş Yaşandı

Bankanın aktif kripto kullanıcı sayısı, Bitcoin ve diğer pek çok altcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığı Kasım 2021’de 1 milyondan fazlaydı. Piyasadaki düşüşün derinleşmeye başladığı Mayıs ayı itibarıyla bu sayının 500 bin’in altına düştüğü görülüyor.

Bank of America raporlarında, Bitcoin’in yıl içinde yaklaşık yüzde 60 değer kaybettiği piyasada “fiyatlarda ciddi bir düşüş” olduğu vurgulandı.

Kıdemli ekonomist David Tinsley’in de dahil olduğu Bank of America Enstitüsü ekibinin hazırladığı raporda “Kripto piyasaları, dijital para birimleri fiyatlarındaki keskin düşüşler ve bazı stablecoin’lerin çöküşüyle ​​sarsıldı.” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Raporun devamında; kripto para birimlerinin, diğer riskli varlıklarda olduğu gibi FED ve diğer merkez bankalarının büyümeyi yavaşlatmak ve yükselen fiyatları azaltmak için faiz oranlarını yükselttiği daha sıkı bir para politikası ortamından zarar gördüğünün altılı çizildi.

Kripto para birimlerinin piyasa değerinin, Kasım 2021’deki yaklaşık 3 trilyon dolarlık dev zirvesinden 1 trilyon doların altına düştüğüne de değinildi.

Yatırımcılar Kripto Piyasasından Çekiliyor

Piyasanın mevcut koşulları ortasında dijital varlıklara yönelik duyarlılığın düşüşüne dair Bank of America’nın verileri de paylaşıldı. Buna göre Nisan ile Haziran ayları arasında kripto sektörüne yatırım yapmadıklarını ve yapmayı düşünmediklerini söyleyenlerin oranı yüzde 21’den yüzde 30’a yükseldi.

Yine de kripto piyasasındaki çöküşün geniş etkileri, daha kapsamlı bir yapıya sahip olan Amerikan ekonomisine zarar vermeyebilir. Bank of America, kripto varlıkların ABD’deki toplam hane halkı finansal varlıklarının yüzde 1’inden daha azını oluşturduğunu belirterek “nispeten az sayıda insanın kripto varlıkları güvenilir uzun vadeli bir yatırım aracı olarak gördüğünü” öne sürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.