Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Yatırımcıları Taarruzda: Hedef SEC Başkanı’nı İndirmek!

Kripto yatırımcıları, SEC Başkanı Gary Gensler'i görevinden uzaklaştırabilmek için düzenlenen kampanyaya yoğun ilgi gösteriyor. Detaylar haberde;
Kripto Yatırımcıları Taarruzda: Hedef SEC Başkanı’nı İndirmek!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Görünüşe göre kripto topluluğu, Gary Gensler’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndaki (SEC) görevine devam etmesi konusunda daha fazla sabredemiyor. Topluluk, Gensler’i tahtından etmek için yeni bir girişime imza attı.

Gensler’in istifasının hedeflendiği imza kampanyasında kısa sayılabilecek sürede neredeyse 20.000 kripto para yatırımcısının desteğine ulaşıldı.

Hazırlanan Dilekçede Gensler Suçlanıyor

Kripto para sektörüne ilgi duyan bir grup, Change.org üzerinden CFTC’nin eski başkanını ve SEC’in şu anki başkanını çıplak açığa satışla ilgili yasaları uygulamamakla suçlayan bir dilekçe hazırladı. Dilekçede ayrıca Citadel Securities’in faaliyetlerine atıfta bulunarak Gensler’i, piyasa yapıcıların yetkin gözetimini sağlayamayarak adaleti engellemekle suçlamaya da yer verildi.

Şu ana kadar imza kampanyasına 19.000’in üzerinde kişi imza attı. Sistem belirli sayıda imza gerektirmese de kampanyanın 100.000 imzaya ulaşmasıyla dilekçenin yetkililer tarafından değerlendirilmesi gerektiğine inanılıyor.

Citadel Securities’in, topluluk üyelerini dilekçeyi oluşturmaya itmiş olabileceği belirtiliyor. Şirketin, Robinhood komisyoncusunu kullanarak ve ondan müşteri sipariş verilerini satın alarak GameStop hisseleri ile ilgili olarak haksız ticaret ve piyasa oluşturma ile suçlandığı hatırlatılıyor.

GCM Yatırım Banner

Ancak, genel olarak bakıldığında imzacıların çoğunun, SEC başkanının “Vahşi Batı” dediği bir pazar olan kripto para birimleriyle ilgili söylemlerinden memnuniyetsizlikleri nedeniyle girişime katıldığı düşünülüyor.

Gensler Yönetiminde SEC’in Kripto Sektörü Üzerindeki Baskısı Arttı

Bilindiği üzere dijital varlıklar konusunda düzenleyicilerin daha sert bir duruş sergilemesine ve şirketler üzerindeki baskının artmasına Gensler yönetiminde başlandı.

SEC’in son dönemde artan agresif yaklaşımı, endüstri için sorunlara neden olabileceğinden bu bakış açısı ve uygulamalar kripto topluluğu için endişe verici görünüyor.

Yatırımcıları korumak için katı gereksinimlerin tetiklendiği ortamda kripto meraklıları, SEC’in kısıtlamalarının çoğunun dijital varlıklarla uyumlu olmadığını ifade ediyor.

Change.org’da düzenlenen imza kampanyası sürerken katılımcıların hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın