Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Yatırımcıları Piyasadan Çıkmak Yerine Portföyünü Genişletti

Kripto paralarda yaşanan çöküş sonrası yatırımcıların piyasadan çıkmak yerine portföylerini çeşitlendirdiği ortaya çıktı.
Kripto Yatırımcıları Piyasadan Çıkmak Yerine Portföyünü Genişletti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin ve kripto paralar geçtiğimiz aylar içerisinde pek çok farklı nedene bağlı olarak büyük bir çöküş yaşadı. Bu durum insanların kripto paralara olan ilgisinin azaldığı şeklinde yorumlanıyor. Yapılan bir araştırma ise durumun daha farklı olabileceğine işaret ediyor.

Terraform ekosisteminin çöküşünü ve bunun sonucunda bazı kripto komisyoncusu ve borç veren şirketlerin iflasını izleyen piyasa çöküşünün ardından kullanıcıların kripto para piyasasından çıkma olgusuna bakıldı.

Mercuryo kripto cüzdanından elde edilen bulgulara göre, kripto kullanıcılarının oynaklık nedeniyle piyasayı terk etmedikleri, bunun yerine varlıklarını çeşitlendirdikleri görülüyor.

USDT’de Artış Dikkat Çekiyor

Firma bununla ilgili notunda, “2022’nin başlangıcından bu yana cüzdanlardaki ortalama BTC bakiyesi neredeyse yüzde 30 düşmesine rağmen, sabit para bakiyesi arttı ve ortalama USDT varlıkları yüzde 40 artış kaydetti.” ifadelerini kullandı.

Kripto para cüzdanı ve ticari ödeme platformu, bunun perakende yatırımcıların şu anda piyasada mevcut olan oynaklığa rağmen bir miktar esneklik gösterdiğinin bir göstergesi olabileceğini tahmin ediyor.

GCM Yatırım Banner

Mercuryo CEO’su Petr Kozyakov araştırmaya dair değerlendirmesinde, bunun kripto sahiplerinin sürüler halinde kaçmadığına dair açık bir kanıt olduğunu söyledi.

Piyasa Duygusu Değişmedi

Tam tersi son dalgalanmaya rağmen, kripto iştahının devam ettiğini belirten Kozyakov, “Son olayların temelde kusurlu kripto projelerini ortaya çıkardığına ve bunun tekrar olmasını önlemek için bazı şeylerin değişmesi gerektiğine şüphe yok.” diye konuştu.

Birçok yatırımcının, fonlarını piyasadan çekmenin bir alternatifi olarak, piyasaya yeniden girmeyi beklerken, kripto para varlıklarının bir kısmını USDT gibi sabit paralara dönüştürmeye karar verdiği belirtildi.

Kozyakov kullanıcılarının cüzdanlarında, stablecoin dengesindeki büyüme gördüklerini belirterek, bu durumun, tüketicilerin uzun vadede pazarın düzeleceğine ve gelişmeye devam edeceğine olan inancını gösterdiğini ifade etti.

Mercuryo’nun tüketici araştırmasına göre, Birleşik Krallık sakinlerinin yüzde 35’i kripto para birimine sahip ve yüzde 52’si bunu yakında yapmayı hedeflediklerini söylüyor.

Kozyakov, İngiltere’de dijital varlıklara sahip olmayı planlayanlar gibi daha fazla yatırımcı için kripto para birimlerinin yaygın kullanımı için eğitim ve düzenlemenin gerekli olduğunu vurguluyor.

CEO ayrıca kripto işletmelerinin cazip olması için gerçekçi uygulamalar bulması gerektiğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.