Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kripto Yatırım Ürünlerinden Mart’ın Son Haftası Çıkışlar Arttı

Kurumsal yatırımcıların davranışlarını gösteren haftalık rapora göre, Mart’ın son haftası varlıklardan çıkış gerçekleşti.
Kripto Yatırım Ürünlerinden Mart’ın Son Haftası Çıkışlar Arttı
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası son günlerde düşerken, kurumsal çıkışlar da bu durumu doğrular nitelikte. CoinShares tarafından paylaşılan haftalık son rapora göre, Mart’ın son haftası 134 milyon dolar değerinde çıkış gerçekleşti.

Bu 2022’de gerçekleşen en yüksek ikinci haftalık çıkış olarak kayıtlara geçti. Bitcoin yatırım ürünlerinden geçtiğimiz hafta 132 milyon dolar çıkış gerçekleşti ve bu anlamda lider konumdaydı.

Bahsedilen dönemde Ethereum çıkışları 15.3 milyon dolara ulaştı. Altcoinler üzerinde ise Bitcoin ve Ethereum’dan hariç olarak kurumsal girişler dikkat çekti. Etheruem haricindeki altcoinlerde 10 milyon doların üzerinde kurumsal giriş gerçekleşti.

Haftalık kripto giriş ve çıkışlar
Kaynak: CoinShares

CoinShares çıkışların Avrupa ve ABD’de ağırlıkta olduğunu ve ve işlem hacimlerinin azaldığını bildirdi. 2021 kripto varlıkları için dönüm noktası olsa da, bu yıl fiyat düzeltmesi ve belirsiz jeopolitik durumlar arasında zorlu bir notla başladı. Kurumsal kripto pazarında da benzer bir eğilim gözlemlendi.

Ethereum ile ilgili geçen yıldan bugüne girişler 126 milyon dolar ile hala negatif bölgede bulunuyor. Bununla birlikte, Bitcoin ile ilgili girişler geçen yıla nazaran 218 milyon dolar artıda yer alıyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin geçen haftadan bu yana küresel endişe ortamının etkisiyle aşağı yönde hareket ediyor. 48.000 dolar direncini geçemeyen BTC, 40.000 dolar seviyesinin altını test etti. An itibarıyla bu seviyede tutunmaya çalışıyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2 trilyon doların altına gerilemiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.