Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Piyasası Düşerken Likidasyon 400 Milyon Dolara Yaklaştı

Bitcoin ve altcoinler düşüşünü uzatıyor. Vadeli işlemlerdeki likidasyon oranları artıyor. Ayrıntılı veriler haberde...
Kripto Piyasası Düşerken Likidasyon 400 Milyon Dolara Yaklaştı
Yorum

Bitcoin, Ethereum ve altcoinler geçtiğimiz günden bu yana aşağı yönde hareket ediyor. Bitcoin yazım anında 44.000 dolar seviyesini tutmaya çalışırken, Etheruem ise 2.250 dolara kadar geriledi.

Altcoinlerde ise yüzde 10’un üzerinde kayıplar görüldü. Piyasa genelinde yaşanan düşüş vadeli işlemler üzerindeki likidasyon oranlarını da artırıyor. Coinlgass’tan elde edilen verilere göre son 24 saatte piyasadaki toplam likidasyon 400 milyon dolara yaklaştı.

Kripto likidasyon oranları
Kaynak: Coinglass

Bitcoin ve Ethereum üzerindeki likidasyon oranları sırasıylşa 85 milyon ve 70 milyon dolara ulaştı. Dogecoin’de 21 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edilirken, Solana’da bu oran 18 milyon dolar seviyesinde.

Bitcoin fiyatındaki düşüş, son 24 saat içinde 135 binden fazla tüccarın tasfiyelerle vurulması nedeniyle altcoin piyasalarının zarar görmesine neden oldu.

BTC dibi alma duygusu
Kaynak: Santiment

Piyasadaki düşüşe rağmen, zincir içi analitik firması Santiment, sosyal platformlarda dibi alma duygusunun arttığını bildiriyor.

Piyasa duyarlılığını ölçen Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yazım itibarıyla 48 seviyesinde “nötr” olarak ölçüldü. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 47.000 dolara çıktığında bu oran “açgözlülük” seviyesine gelmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%